У Німеччині активізувалися китайські шпигуни

БундестагБундестаг

Китайські спецслужби продовжують шпигувати у Німеччині. Однією з їхніх цілей є депутати Бундестагу, — попереджає «Süddeutsche Zeitung».

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

Німецьке видання описує випадок, коли помічник (або помічниця — газета не розкриває особистості жодної з описуваних осіб) одного з депутатів Бундестагу взяв у китайців загалом 10 тисяч євро для «проведення аналізу» німецького парламенту. Він також кілька разів відвідував своє «начальство» у Китаї.

Згідно з німецькими спецслужбами, китайські шпигуни часто переконують завербованих осіб відвідати КНР. На місці вони мають усі всі можливості, щоб заразити вірусами їхнє електронне устаткування і здійснювати на цих людей психологічний тиск.

Пекін

Пекін

Читайте також: «Китай відкриває свій ринок для США»

Німецькі спецслужби попереджають, що Китай, який протягом багатьох років спеціалізується на економічному шпигунстві та викраденні комерційних таємниць, все більше і більше зацікавлений в досягненні політичних цілей, і в першу чергу прагне проникнення в національні парламенти. Мета китайської розвідки полягає в тому, щоб домогтися сталого впливу на політичні процеси і тому «SZ» вважає китайських шпигунів «більшою загрозою, ніж російська розвідка і хакери, про яких часто говорять в Берліні. Росіяни не мають таких конкретних планів як китайці, і в своїх діях вони більш обережні».

Тому факт, що Китай намагався завербувати навіть депутата Бундестагу, «Süddeutsche» називає «проривом у процесі, про який громадськість поки що мало знає».

«Süddeutsche Zeitung»

«Süddeutsche Zeitung»

Читайте також: «Російський Сибір не зможе себе захистити від Китаю»

Інформація «Süddeutsche Zeitung» про китайських шпигунів не без приводу випливає на денне світло власне зараз, оскільки сьогодні, 9 липня, в Берліні відбудуться перші німецько-китайські міжурядові консультації, а до Німеччини прибуде десяток китайських міністрів. Вже під час останньої зустрічі в Пекіні обидві уряди говорили про обмеження економічної розвідки. Цього разу вони також можуть зосередити увагу на політичному шпигунстві.

Be the first to comment on "У Німеччині активізувалися китайські шпигуни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**