У Норвегії працює лише половина мігрантів. Фіаско програми на 6 млрд євро

Емігрант у НорвегіїЕмігрант у Норвегії

Лише трохи більше половини мігрантів, які беруть участь у дорогій програмі інтеграції на норвезькому ринку праці, знайшли роботу. У Швеції ця статистика ще гірша.

Читайте також: «Норвегія збирається декриміналізувати наркотики»

У 2007-2017 роках уряд Норвегії витратив 65,8 млрд крон (6,6 млрд євро) на програму, яка мала на меті інтегрувати 37 000 біженців на місцевому ринку праці.

Її основна мета полягала в тому, щоб «посилити здатність новоприбулих груп іммігрантів швидко навчатися чи працювати».

У результаті реалізації цієї програми лише 55% мігрантів, включених до неї, знайшли постійну роботу.

Осло

Осло

Згідно з доповіддю, що підсумовує результат програми, лише 33% мігрантів працювали 35 і більше годин на тиждень.

Читайте також: «Норвегія попросила вибачення у жінок, які в часи Другої світової війни зустрічалися з німецькими солдатами»

Було також зазначено, що кожен четвертий іммігрант отримував соціальну допомогу або перебував на тривалій лікарняній відпустці через непрацездатність.

У звіті вказується, що іммігранти з Еритреї, Ефіопії та Бірми працевлаштовувалися частіше, ніж вихідці з Сомалі, Іраку, Сирії, Ірану та Палестини.

Автори звіту підкреслюють, що рівень доходів норвежців, які мають постійну роботу, значно вищий, ніж тих, хто користується соціальною допомогою. Що стосується іммігрантів, то різниця в доходах між цими двома групами незначна.

Норвезький прапор

Норвезький прапор

«Це можна пояснити уповільненням інтеграції іммігрантів на ринку праці», – говорить Крістіан Тронстад із Oslo Metropolitan University.

Читайте також: «Норвегія вимагатиме від мігрантів знання державної мови» 

Ситуація в сусідній Швеції ще гірша. Статистичне управління цієї країни виявило восени, що лише трохи більше 10% осіб працездатного віку, які подали заявку на притулок у Швеції після 2015 року, мають роботу.

 

 

Be the first to comment on "У Норвегії працює лише половина мігрантів. Фіаско програми на 6 млрд євро"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**