У Москві перед будівлею ФСБ відбулись затримання

Лев ПономарьовЛев Пономарьов

Поліція в Москві затримала учасників пікету перед будівлею Федеральної служби безпеки Москви, які виступили в обороні людей, звинувачених у членстві в так званих екстремістських організаціях: «Новий размєр» та «Сєть».

Читайте також «Шеф ФСБ: Бандитські угруповання погрожують атакувати Москву»

Незалежне радіо «Ехо Москви» інформує, що було затримано кілька осіб. Організація OWD-Info, яка стежить за політичними репресіями в Росії, повідомила про 12 затриманих. Незалежна «Новая Газєта» написала, що четверо затриманих є активістами прокремлівської групи СЕРБ і що ці люди провокували учасників заходу.

Люди, які прийшли до будівлі ФСБ на Луб’янській площі в центрі Москви, захищали осіб, які перебувають під слідством у справі двох так званих терористичних організацій. Захід відбувся у формі зустрічі громадян під гаслом «На захист нового покоління, проти катувань і репресій».

Одним з його ініціаторів був ветеран російського правозахисного руху Лев Пономарьов, який повідомив ЗМІ, що у пікеті взяли участь біля 500 осіб. Він заявив, що захід, який відбувся без згоди влади, пройшов спокійно.

«Ехо Москви»

«Ехо Москви»

Читайте також «ФСБ проводить обшуки в «Роскосмосі»

Раніше співробітники поліції вручили Пономарьову офіційне попередження про неприпустимість порушення закону. Активіст був засуджений минулого року до арешту за пост на Facebook із закликом взяти участь у демонстрації на захист осіб, яких переслідує режим.

У березні минулого року 10 осіб було затримано за звинуваченням у створенні екстремістської організації «Новий размєр», яка, на думку слідчих, планувала повалити владу. Згідно з матеріалами кримінальної справи, до організації входили молоді люди, які обмінювалися поглядами в Інтернеті на політичні теми. На думку правозахисників, ця група стала жертвою провокації — людина, яка ініціювала створення організації, була інформатором або штатним офіцером поліції. Дві особи, які потрапили під слідство, визнали себе винними і були засуджені: одна — на два роки позбавлення волі, друга — на 2,5 років колонії.

ФСБ на Луб'янці

ФСБ на Луб’янці

Читайте також «Співробітники ФСБ потрапляли до Євросоюзу під виглядом біженців»

У справі так званої організації під назвою «Сєть» під слідство потрапили 10 осіб, в основному учасники анархістських рухів. Ця організація нібито готувала збройні виступи та вибухи під час президентських виборів в Росії у березні 2018 року та пізніше на Чемпіонаті світу з футболу. Члени групи заявляли, що їх катували електрострумом і змушували визнати свою провину. Суд над двома обвинуваченими вже триває, ще семеро інших чекають судового розгляду. Один з обвинувачених, який визнав себе винним, був засуджений до 3,5 років виправної колонії.

 

Be the first to comment on "У Москві перед будівлею ФСБ відбулись затримання"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**