У Мельбурні запустили найбільший в світі 3D-принтер

Презентація 3D-принтера TitomicПрезентація 3D-принтера Titomic

У австралійському Мельбурні було введено у експлуатацію новий 3D-принтер для металів Titomic, котрий, як стверджують його власники, на сьогоднішній день є найбільшим у світі.

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

«Якщо ми подивимося на металургійну галузь, то вона виникла 5000 років тому і за цей час нічого в принципі не змінилося», — заявив в середу головний виконавчий директор Titomic Джеф Ленг, під час відкриття гігантського принтера у виробничому приміщенні компанії Mount Waverley.

У планах компанії друкувати великі титанові компоненти для потреб гольф-клубів, суднобудування та виробництва велосипедів.

Експерти стверджують, що належить пройти ще довгий шлях до налагодження стабільної та якісної роботи.

Технологія компанії схожа на традиційний металевий 3D-друк, де нові об’єкти друкуються шар за шаром, за допомогою розпилення металевих частинок.

Як правило, друк металу означає його плавлення при розпилюванні. Ключовою відмінністю Titomic є технологічний процес «кінетичного злиття».

Частинки порошку титану прискорюються до надзвукових швидкостей — близько кілометра на секунду — перш ніж будуть розпилені роботом на каркас. Частки стикаються на такій високій швидкості, що зливаються в дуже тверду масу.

Компоненти 3D-принтера для металів Titomic

Компоненти 3D-принтера для металів Titomic

Кінетичне злиття має переваги над звичайним 3D-металевим друком. Воно швидке та ефективне, і його легко масштабувати для друку великих компонентів. Наприклад, 3D-принтер Titomic призначений для того, щоб робити речі довжиною майже 10 метрів.

Читайте також: «Вчені з’ясували, що людина лише віднедавна має сучасний мозок»

Проте директор Центру адміністрування RMIT професор Мілан Брандт попереджає: незважаючи на подібну технологію, яка існувала близько 15 років тому, ніхто не довів, що вона працює.

«Є багато проблем, — стверджує він. — Якщо говорите про структурні програми, то має бути проведена значна робота, щоб довести, що ця технологія здатна забезпечити таку ж продуктивність, як і продукція, що обробляється в традиційний спосіб».

Холодне розпилювання широко використовується для відновлення деталей різних машин, захисту їх від корозії. Проте створення чогось цілком з нуля в значній мірі ще не застосовувалось.

«Основна проблема: фізика кінетичного синтезу погано зрозуміла. Ще є сумніви в тому, що металеві частинки справді зливаються разом, — говорить професор Брандт. — Якщо вони не з’єднані належним чином, то компоненти, що створюються, можуть руйнуватися внаслідок навантаження».

Університет Дікіна

Університет Дікіна

«Що відбувається між окремими шарами? Чи достатньо добре вони склеєні? Чи є частини на 100% щільні? — задає професор Брандт риторичні запитання. — Фізика цього явища ще не зовсім зрозуміла, якщо бути чесним».

Професор  Університету Дікіна (Австралія) Айан Гібсон зазначає, що ключовим завданням буде пошук комерційного застосування для цієї технології. Оскільки кінетичне злиття потребує розпилення, на відміну від звичайного 3D-друку, то можна буде друкувати тільки обмежений діапазон об’єктів.

Читайте також: «Вчені стверджують, що Земля мала кілька Місяців»

«Металічний 3D-принтер може вирішити багато інших завдань, але треба пройти довгий шлях, щоб дізнатися наскільки він може бути корисним та комерційно успішним. Він також може бути потенційно слабким у деяких сферах, порівняно з литтям, куванням або металевим друкуванням лазерами. І це не прості проблеми для вирішення», — говорить Гібсон.

Be the first to comment on "У Мельбурні запустили найбільший в світі 3D-принтер"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**