У Литві представили план допомоги з боку ЄС для України

Сейм ЛитвиСейм Литви

У понеділок в литовському парламенті був представлений план допомоги Україні. Він передбачає виділення 50 мільярдів євро для підтримки малого та середнього бізнесу, які Київ має отримати протягом наступних 10 років.

Читайте також: «Європейський Союз посилив вимоги до Британії по Brexit»

Як повідомляє польське видання Rzeczpospolita, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс зазначив, що так званий «план Маршала для України», крім урядів держав Євросоюзу, має залучити ЄБРР та МВФ. Крім цього, в Києві мусить бути створене відповідне агентство для здійснення нагляду за фінансуванням проектів ЄС. Вільнюс переконаний, що це покращить довіру інвесторів до України.

Лінкявічюс визнав, що литовська пропозиція на даний час не має спонсорів. Вільнюс сподівається зацікавити держави Євросоюзу під час саміту «Східного партнерства», який відбудеться 24 листопада. Автори пропозиції заявляють, що Київ може отримати ще 5 мільярдів євро вже в 2018 році.

Тим не менш, Брюссель продовжує зберігати мовчання, так само, як Берлін і Париж, без допомоги яких було б важко уявити собі реалізацію такого плану. Міністерство закордонних справ Польщі також ніяк не відгукнулося на дану ініціативу, хоча Польща була співавтором проекту «Східне партнерство».

Лінас Лінкявічюс

Лінас Лінкявічюс

Читайте також: «Євросоюз вважає неможливим швидке відновлення відносин з Росією»

«Литва є центральноєвропейським лідером, який займається питаннями «Східного партнерства», і, таким чином, вона перебирає на себе цю роль від Польщі, яка не хоче цим займатися», — заявив колишній міністр закордонних справ Польщі Павел Коваль газеті Rzeczpospolita.

«Плани Литви не мають великих шансів. Програма саміту вже складена, і навряд чи щось незаплановане має шанс з’явитися в останню хвилину. З іншого боку, завдяки тому, що Литва встановила планку на такий високий рівень, програма підтримки для України може бути більш серйозною», — додав він.

Відомо також, що МВФ ініціював програму фінансової підтримки для України. Проте в Києві постійно виникають проблеми з дотриманням умов Фонду для одержання траншів.

Євросоюз

Євросоюз

У той же час перший заступник генерального директора МВФ Девід Ліптон заявив, що він нічого не знає про «план Маршалла» для України. «Я ніколи не чув про цю ідею, і якби така підготовка справді проводилася, я б про це знав», — сказав він.

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

 

 

Be the first to comment on "У Литві представили план допомоги з боку ЄС для України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**