У листопаді мешканці Нової Каледонії голосуватимуть на референдумі щодо незалежності

Нова КаледоніяНова Каледонія

Нова Каледонія, розташована в західній частині Тихого океану, 4 листопада проведе референдум про незалежність від Франції. Таке рішення ухвалив місцевий законодавчий орган Конгрес.

Читайте також: «У Франції поліція провела облаву на російську мафію»

Як зазначає «The Guardian», ще не сформульовано точного питання, на яке мають відповісти мешканці.

Якщо більшість населення, з яких 45% — це корінний народ — канаки, проголосує за незалежність, Нова Каледонія стане першою з 1980 року територією, яка відокремиться від Франції. Останньою незалежність оголосила Вануату, розташована на північ від Нової Каледонії.

Минулого року президент Франції Еммануель Макрон заявив, що присутність Франції в Новій Каледонії «є необхідною для забезпечення миру та розвитку», — нагадує «The Guardian».

Як підкреслює британська газета, французька влада сподівається, що жителі проголосують за те, щоб залишитися частиною Франції.Канаки

Читайте також: «Вибори у Франції. Український погляд»

У 1985 році в Новій Каледонії півроку тривав надзвичайний стан, а Франція направила на територію острова додаткові військові сили. Це була реакція на так званий бунт канаків. Дотепер обидві сторони конфлікту залишаються «глибоко поділеними», — відзначає The Guardian. — Багаті мешканці європейського походження звинувачують канаків в крадіжках та насильстві.

З 1946 року Нова Каледонія була заморською територією Франції. З 1998 року архіпелаг має широку автономію.

Згідно з угодою від 1998 року, до кінця 2018 року має відбутися референдум про незалежність.

Париж

Париж

За зовнішню політику та оборону відповідає французький уряд, який представляє високий уповноважений, котрого призначає президент. У адміністративному плані Нова Каледонія розділена на три територіальні одиниці — провінції (північ, південь та острови Лояльності).

Читайте також: «У Франції побоюються, що після Каталонії незалежність може вимагати Корсика»

Основний острів Нової Каледонії, який має майже 280 000 населення, розташований приблизно в 1200 км на схід від Австралії та 20 000 км від Парижа. На архіпелазі знаходиться чверть світових нікелевих родовищ. Цей метал використовується, серед іншого, для виробництва акумуляторів.

Be the first to comment on "У листопаді мешканці Нової Каледонії голосуватимуть на референдумі щодо незалежності"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**