У Криму російські банки припинили видачу Visa та MasterCard

КримКрим

Кримський Генбанк, який належить до російської банківської групи, оголосив минулого тижня, що 14 серпня закінчує підтримувати платіжні системи Visa та MasterCard. Це був останній банк у Криму, який випускав карти міжнародних платіжних систем.

Читайте також: «Сьогодні на Чонгарі урочисто відкрили вежу з мовленням на Крим»

Станом на вівторок, 14 серпня, всі операції з Visa та MasterCard більше не здійснюватимуться. Співробітник центру обробки даних Генбанку роз’яснив Reuters по телефону, що рішення було прийнято у зв’язку з санкціями, накладеними на російські банки у 2014 році. На питання, чому організація вирішила заблокувати картки лише зараз, а не раніше, як це зробили інші кримські банки, він не зміг відповісти.

Генбанк повністю переходить на картки «Мір» платіжної системи Російського центрального банку та настійно закликає своїх клієнтів їх придбавати.

Visa

Visa

До 2017 року єдиним кримським банком, окрім Генбанку, який видавав картки Visa та MasterCard був Рубльовський банк, але його ліцензія була відкликана в червні цього року Центральним банком Росії. Національний комерційний банк Росії більше не видає картки Visa та MasterCard, повідомила прес-служба кредитної установи.

Читайте також: «Google показує Крим трьома різними способами»

Як повідомляв раніше Reuters, незважаючи на санкції, кримські банки випускають та підтримують міжнародні картки завдяки резерву, який вони отримали до санкцій, і завдяки системі платіжних карток, створеній в 2015 році. Джерело, знайоме з новою російською системою, заявило, що національна система безперечно підтримуватиме картки тих підрозділів банків, які перебувають під санкціями.

MasterCard

MasterCard

«Усі банки, що беруть участь у цій системі, підписують угоду та зобов’язуються приймати та підтримувати картки міжнародних платіжних систем усіх банків, у тому числі тих, що знаходяться у санкційному списку», — пояснило джерело.

Читайте також: «Невідомі патріоти підірвали опори лінії електропередач на Крим»

У грудні 2014 року Visa та MasterCard оголосили, що вони ліквідують операції в Криму. Рішення було прийнято через санкції США, які забороняють американським компаніям надавати послуги компаніям, розташованим на анексованому півострові.

Be the first to comment on "У Криму російські банки припинили видачу Visa та MasterCard"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**