У китайському Інтернеті підпала під заборону латинська літера «N»

«N»«N»

У китайській соціальній мережі Weibo (еквівалент Twitter) латинська буква «N» деякий фігурувала  як «заборонений вміст».

Читайте також: «Китай будує супер-потужний лазер, який здатний розірвати простір»

Справа в тому, що у Китаї цю літеру застосовують як позначення невідомого в математиці (еквівалент нашого «X») і, ймовірно, побоюються, що користувачі Інтернету використовуватимуть цей символ для критики планів Комуністичної партії Китаю, яка збирається зняти обмеження в дві каденції для президента та віце-президента Китайської Народної Республіки, що б дозволило продовжити перебування при владі Сі Цзіньпіна.

Інформація про скасування ліміту двох каденцій для президента КНР викликала хвилю критики серед китайських користувачів Інтернету, які почали висловлювати своє невдоволення на сайтах соціальних мереж — в тому числі Weibo.

Читайте також: «Китай: Штучний інтелект на службі нагляду за громадянами»

Weibo

Weibo

Тоді до справи узялася китайська цензура, яка почала поміщати такі слова та словосполучення, як «еміграція», «дожиттєве перебування при владі» і «не погоджуюсь» до списку термінів, тимчасово заборонених для вживання в Мережі. До цього списку також була додана буква «N».

Заборона використання цієї літери була скасована через кілька діб.

Професор Віктор Мейр, експерт з Китаю в Пенсільванському університеті написав у своєму блозі, що, ймовірно, влада побоювалася, що «N» буде використовуватися як частина рівняння «N дорівнює терміну повноважень», де «N може бути більше двох».

Інші вважають, що «N» може бути просто еквівалентом слова «ні».

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

Цікаво, що в китайському Інтернеті цензура також забороняла малюнки із зображенням Вінні-Пуха, в яких користувачі Інтернету, що кепкували з Сі Цінпіна, побачили схожість з китайським лідером.

Сі Цзіньпін

Сі Цзіньпін

Be the first to comment on "У китайському Інтернеті підпала під заборону латинська літера «N»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**