У Грузії створюють цивільну охорону від ЛГБТ

Леван ВасадзеЛеван Васадзе

Міністерство внутрішніх справ Грузії оголосило про початок розслідування щодо заяви Левана Васадзе, зробленої під час мітингу 16 червня, на якому активіст оголосив про створення цивільної охорони від гей-пропагандистів.

Читайте також: «Експерт пояснив, чому Грузія отримала безвіз раніше України» 

Заява Васадзе стала наслідком посилення напруги після протистояння між представниками громадянського суспільства та гей-активістами, що відбулося перед урядовими будівлями 14 червня. Криза вибухнула після того, як гей-активісти закликали уряд забезпечити їхній захист після жорсткої заяви Грузинської православної церкви щодо маршу «Tbilisi Pride».

16 червня Васадзе зібрав своїх прихильників і оголосив про створення цивільної охорони проти учасників «Tbilisi Pride». Він також пошкодував, що поліція захищає гей-активістів.

Грузинський прапор

Грузинський прапор

Васадзе повідомив, що підрозділи, які він створив, патрулюватимуть столицю і якщо хто-небудь з їх членів буде заарештований, то група не вагаючись протистоятиме поліції. Грузинські ЗМІ пишуть, що до місць, де записують до громадської охорони, вишукувалися черги. Навіть один з депутатів, Емзар Квіціані, повідомив про свій вступ до охорони.

Читайте також: «ЄС скасував візи для Грузії. Що далі?» 

Леван Васадзе провів 1990-ті роки в США, навчаючись в університеті Еморі. У Грузії він керував двома компаніями — «Багратіоні 1882», яка продукує шампанські вина, і «Самоселі Пірвелі» — це бренд одягу, який відроджує традиційні грузинські національні костюми. Від 2009 року він займається журналістикою, поєднуючи у своїх статтях натівізм, християнство і месіанізм. Його називають «одним з головних ідеологів грузинського натівізму».

 

Be the first to comment on "У Грузії створюють цивільну охорону від ЛГБТ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**