У Греції на регіональних виборах перемогли праві партії

Вибори у ГреціїВибори у Греції

Опозиційна права «Нова демократія» отримала вчора вирішальну перемогу у другому турі місцевих і регіональних виборів у Греції. Ця політ сила виграла в 12 з 13 грецьких регіонів і в більшості міст, включаючи Афіни та Салоніки.

Читайте також: «Греція не змогла домовитися з кредиторами»

Спостерігачі підкреслюють, що результати другого туру підтвердили чітку тенденцію першого і відповідають результатам виборів до Європейського Парламенту, що відбулися в Греції в той же день.

У Афінах виграв 41-річний Костас Бакоянніс, який переміг кандидата від лівої «СІРІЗИ» Нассоса Ільопулоса і здобув 65% голосів. Бакоянніс — колишній губернатор регіону Аттики. Він є сином Дори Бакоянніс, першої жінки, яка обіймала посаду мера Афін і племінником лідера «Нової демократії» Киріакоса Мікотакіса.

Бакоянніс замінить мера столиці лівоцентриста Гіоргіоса Камініса, який обіймав цю посаду два терміни.

У Аттиці, на території якої знаходяться Афіни і де проживає 30% зареєстрованих виборців, колишній губернатор Рена Дюро, один з провідних політиків «СІРІЗИ», зазнала поразки від консерватора Гіоргіоса Патуліса, який здобув біля 66% голосів.

Алексіс Ципрас

Алексіс Ципрас

Читайте також: «Греція домовилася з кредиторами про допомогу на 85 млрд євро»

У Салоніках, другому за величиною місті Греції, ліві кандидати вибули ще тиждень тому в першому турі. Переможцем став незалежний консерватор Константінос Зервас, який переміг Ніколаоса Тахіаоса.

Посаду мера Салоніки раніше займав лівоцентристський політик Янніс Бутаріс.

Підкреслюється, що як Афіни, так і Салоніки повернулися до своєї традиційної ролі правих бастіонів, від якої вони відійшли у 2010 та 2014 роках, вибравши кандидатів-лівоцентристів.

Явка була нижчою, ніж тиждень тому, і на регіональних виборах становила 41%, а на місцевих — 44% У першому турі вона склала 58% і 59%, відповідно.

Лідер «Нової демократії» Мікотакіс не приховував радості від перемоги, підкреслюючи, що кандидати, яких підтримала його партія, виграли в 12 з 13 регіонів країни і що це хороший результат перед парламентськими виборами.

Прапор Греції

Прапор Греції

Читайте також: «Греція створює шпигунську школу під егідою Європейського Союзу»

У свою чергу, прем’єр-міністр і лідер «СІРІЗИ» Алексіс Ципрас, вітаючи обраних мерів і губернаторів, підкреслив необхідність «консолідувати сили» перед позачерговими виборами до парламенту 7 липня.

 

 

Be the first to comment on "У Греції на регіональних виборах перемогли праві партії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**