У Греції на виборах перемогли консерватори

Кіріакос Мікотакіс.Кіріакос Мікотакіс.

Дострокові парламентські вибори в Греції виграла ліберально-консервативна «Нова демократія» (НД).

Читайте також: «Єврогрупа не домовилась про новий транш для Греції»

«Нова демократія» здобула 39,77% голосів. «Сіріза», яка перебуває при владі з 2015 року, отримала 31,55%. Консерватори матимуть 158 місць у парламенті. Партія Алексіса Ципраса одержала 86 місць.

Новим прем’єр-міністром Греції буде Кіріакос Мікотакіс.

Після оголошення результатів виборів Мікотакіс заявив, що отримав сильний мандат на зміни в країні. Він оголосив про зниження податків, нові інвестиції та робочі місця. Це повинно мати наслідком підвищення зарплат і пенсій.

Прапор Греції

Прапор Греції

Читайте також: «Греція домовилася з кредиторами про допомогу на 85 млрд євро»

Алексіс Ципрас сказав, що поважає рішення греків. «Ми приймаємо рішення громадян з високою піднятою головою. Для того, щоб привести Грецію туди, де вона знаходиться сьогодні, ми мусили приймати важкі рішення», — сказав він журналістам.

На думку експертів, найважливішим чинником, який вплинув на результат виборів була економіка. Останніми роками люди не відчували поліпшення. Замість цього були скорочення зарплат і пенсій, — зазначив аналітик Теодор Кулумбіс.

Тепер увага буде зосереджена на призначенні новим прем’єр-міністром керівників ключових міністерств — фінансів, енергетики, розвитку і закордонних справ.

Мікотакіс прийшов до влади у той час, коли Греція зростає помірними темпами (1,3% на рік у першому кварталі), а державні фінанси не можуть досягти цілей, узгоджених з офіційними кредиторами.

Вибори у Греції

Вибори у Греції

Читайте також: «У Греції на регіональних виборах перемогли праві партії»

Бюджет наступного року буде справжнім випробуванням. Прем’єр-міністр має окреслити його найважливіші напрямки під час свого виступу в Салоніках у вересні.

 

Be the first to comment on "У Греції на виборах перемогли консерватори"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**