У ВРУ можуть встановити квоту на україномовні телевізійні програми

квотиУ Верховній Раді України пропонують встановити обов’язкову квоту на телевізійні програми, в тому числі передачі новин, українською мовою

У Верховній Раді України пропонують встановити обов’язкову квоту на телевізійні програми, в тому числі передачі новин, українською мовою.

Читайте також: «Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про зміни до Конституції»

Про це свідчить відповідний проект Закону № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» на веб-сайті парламенту.

Авторами законопроекту є народні депутати Микола Княжицький і Вікторія Сюмар.

Зазначимо, що проект Закону пропонує внести зміни до статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» з метою закріплення законодавчих гарантій використання державної мови для здійснення телерадіомовлення, а також встановлення мінімальної частки телевізійних передач, в тому числі передач новин, державною мовою протягом доби.

Так, законопроект пропонує встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менше 75% протягом доби в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00; для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення пропонується встановити обов’язкову частку на рівні 50%.

парламент

Верховна Рада

Читайте також: «Нацбанк оголошує війну комітету фінансової політики Верховної Ради»

Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин в кожному з проміжків часу з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00.

При цьому в законопроекті пропонується уточнити, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи дикторів (ведучих) передачі виконані виключно українською мовою. Однак допускається використання без дублювання і озвучення репортажів з місць подій, які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі (гостей), а також музичних творів.

Через продовження збройного конфлікту з Російською Федерацією, особливе обурення викликають у громадян випадки невикористання державної мови при здійсненні діяльності в сфері телерадіомовлення, що призводить до різного роду суперечок і конфліктів. У такий непростий для нашої держави час завданням законодавчого органу є прийняття всіх можливих заходів в рамках законодавства для захисту національних інтересів, задоволення суспільного попиту і стабілізації ситуації в країні, — мовиться в пояснювальній записці до законопроекту.

Читайте також: «Кремль відреагував на ідею ВРУ розірвати дипвідносини»

депутат вру

Микола Княжицький

Be the first to comment on "У ВРУ можуть встановити квоту на україномовні телевізійні програми"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**