У Венесуелі одне яйце коштує стільки ж, скільки 200 тис. літрів бензину

У Венесуелі через різке падіння курсу місцевої валюти магазини змушені приймати купюри на вагуУ Венесуелі через різке падіння курсу місцевої валюти магазини змушені приймати купюри на вагу

3,5 млн — стільки літрів бензину можна купити у Венесуелі за один долар США. Уряд стверджує, що внаслідок такої абсурдної ситуації необхідно буде підвищувати ціни на паливо, яке субсидіюється державою.

Читайте також: «У Венесуелі через потужну економічну кризу у місцевих зоопарках одними тваринами годують інших»

29 липня президент Ніколас Мадуро оголосив про наміри регулювати ціни на бензин та його продаж за допомогою так званих «карт батьківщини». Це електронна картка, що надає доступ до субсидій на пальне. На першому етапі уряд розпочав перепис автомобілів, який повинен закінчитися в неділю.

Літр 91-октанового бензину, відомого у Венесуелі як «нормальний», зараз коштує один болівар, а літр «95» — шість боліварів. Для порівняння, яйце коштує 200 тис. боліварів — пише агенція France Presse (AFP).

Венесуела

Венесуела

У Венесуелі спостерігається величезна інфляція, яку Міжнародний валютний фонд в нинішньому році оцінив у мільйон відсотків. Долар на чорному ринку на даний час коштує 3,5 млн боліварів.

За оцінками експертів, роздрібна ціна бензину покриває від 2% до 4% виробничих витрат.

Читайте також: «Країна-банкрут Венесуела покладає надії на криптовалюту»

У 2016 році Мадуро вперше за 20 років підвищив ціни на бензин. Зростання було невеликим — на 1,328% і 6,566%, що мало незначний вплив. Нова корекція відбудеться в момент глибокої стагнації в економіці, яка не перестає скорочуватися з 2014 року.

Згідно з думкою експерта з нафтової промисловості Луїса Олівероса, від 2012 року субсидії на паливо коштували уряду в Каракасі 10 мільярдів доларів на рік. «Це створило дірку в бюджеті, яку уряд намагався заповнити шляхом друку грошей. Це, в свою чергу, призвело до ще більшої інфляції», — зазначає експерт в інтерв’ю AFP.

Президент Ніколас Мадуро не збирається відмовлятися від влади

Президент Ніколас Мадуро не збирається відмовлятися від влади

Ситуацію погіршила падіння обсягів видобутку нафти з 3,2 млн барелів на день у 2008 році до 1,5 млн барелів у 2018 році. Саме тому зменшились потужності нафтопереробних заводів, а імпорт бензину збільшився. Попит на паливо значно знизився, бо 90% громадського транспорту у Венесуелі не працює через брак запасних частин.

Читайте також: «Під час протестів в Венесуелі загинули біля 70 людей»

За даними США, Венесуела щоденно імпортує з США 33 млн барелів бензину та 36 тис. барелів дизельного палива.

Be the first to comment on "У Венесуелі одне яйце коштує стільки ж, скільки 200 тис. літрів бензину"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**