У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit

BrexitBrexit

Вперше більше британців підтримує проведення другого референдуму про вихід з Європейського Союзу, ніж виступає проти цієї ідеї. Про це свідчать дані опитування YouGov для газети «Times». Проте незрозуміло, чи виборці змінили свою думку про сам Brexit.

Читайте також: «Велика Британія може відмовитись від Brexit»

За результатами опитування, опублікованого в п’ятницю, за повторне голосування щодо Brexit після завершення переговорного процесу з Європейським Союзом висловились 42% анкетованих, а протилежної думки дотримуються 40%.

На питання про те, як вони будуть голосувати на можливому референдумі, 45% британців оголосили про свою підтримку членства у Співтоваристві та 42% висловились за вихід з ЄС. 9% виборців ще не прийняли рішення, а 4% заявили, що не братимуть участі у плебісциті.

Однак «Times» застеріг, що хоча результати цього дослідження припускають невелику перемогу прихильників зміни в рішенні 2016 року по Brexit, різниця між прихильниками і противниками членства в Співтоваристві занадто мала, щоб розглядати її як символ недвозначної зміни громадської думки.

YouGov

YouGov

Читайте також: «Чому британці проголосували за Brexit?»

Як підкреслюється, більшість досліджень, проведених протягом останніх трьох місяців перед референдумом в червні 2016 року — в тому числі навіть опитування в день виборів — показали невелику перемогу прихильників ЄС, але врешті-решт британці висловились на користь виходу із Співтовариства.

На референдумі за Brexit проголосувало 51,89% виборців, за ЄС — 48,11%.

За даними опитувань, права на повторне голосування вимагає 66% виборців, які в 2016 році проголосували за членство в ЄС і тільки 19% тих, хто обрав Brexit.

Проте газета заявила, що ідея другого референдуму останніми місяцями послідовно отримувала підтримку серед виборців. На початку року таке рішення підтримували лише 36% респондентів.

Тереза Мей

Тереза Мей

У той же час англійці однозначно негативно оцінили нинішній хід переговорів по Brexit: цілих 75% вважають, що прем’єр-міністр Тереза ​​Май погано веде переговори з Брюсселем, тоді як протилежної думки дотримуються лише 14% респондентів.

Відповідаючи на питання про підтримку політичних партій, 38% вказали на правлячу Консервативну партію та опозиційну Лейбористську партію. На третьому місці опинилися проєвропейські Ліберальні Демократи, а на четвертому (10%) євроскептична Партія незалежності (6%).

Читайте також: «Британія впевнено рухається до Brexit»

Велика Британія розпочала процес виходу з ЄС 29 березня 2017 року і планує залишити його 29 березня 2019 року. Відповідно до перехідної угоди, усі існуючі правила, включаючи ті, що стосуються вільного пересування людей, будуть діяти до 31 грудня 2020 року.

 

 

 

Be the first to comment on "У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**