У Білорусі побудують китайське місто

Великий каміньВеликий камінь

Біля Мінська буде споруджено китайське місто — символ партнерства та заборгованості Лукашенка перед китайцями.

Читайте також: «Білорусь намагається побудувати нову національну ідентичність»

Влада столиці вирішила, що місто в китайському стилі буде побудовано на сотні гектарів землі біля аеропорту (трохи більше 40 кілометрів на схід від центру білоруської столиці). Китайський інвестор повинен зробити так, щоб архітектура міста була схожа на східну частину провінції Сичуань.

З іншого боку, в районі Чунцін, який має втричі більше населення, ніж у всій Білорусі (понад 30 мільйонів), має бути побудовано місто білоруського типу. Обидва проекти мають бути реалізовані китайськими корпораціями. Білоруські урядові ЗМІ не розкривають, скільки коштуватиме «стратегічне партнерство» і хто за це заплатить.

Однак усе вказує на те, що це частина флагманської та найбільшої інвестиції такого типу в Європі, якою є «індустріальний парк Великий камінь». Китайське місто буде побудовано поруч.

На 11 000 гектарів території там була створена спеціальна економічна зона, її мешканців звільнено від податків на десять років, а після закінчення цього періоду податки будуть вдвічі меншими. Також не буде сплачуватися мито на імпортне обладнання та будівельні матеріали. Усе для того, щоб, як говорив білоруський лідер Олександр Лукашенко, заманювати туди «високотехнологічні підприємства», насамперед з Китаю. Будівництво розпочалося у 2012 році, а весь проект, як очікується, коштуватиме 2 мільярди доларів (з яких 1,5 мільярда надійде з від Державного банку розвитку Китаю).

У місті є свої правила, навіть назви вулиць пишуться двома мовами — китайською та російською. Найважливіша з міських магістралей, звичайно, Пекінський проспект.

Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Провідне місце в колонці «Мешканці» на сторінці industrialpark.by займає Хуавей. У травні минулого року корпорація відкрила там інноваційний центр та найняла понад двісті білорусів, які беруть участь у впровадженні продукції корпорації на білоруський ринок, але не тільки. Китайський гігант відповідає за все телекомунікаційне обслуговування парку, пропонує послуги мешканцям, в тому числі зберігання даних.

Читайте також: «Білорусько-російські стосунки переживають чергову кризу»

Логістика також перебуває в китайських руках, серед резидентів та одночасно найважливіших інвесторів — китайська транспортна корпорація China China Merchants. Вона використовує пільгові умови і тим самим має перевагу перед білоруськими логістичними компаніями. Білоруська влада роками обіцяла, що Великий камінь стане одним із ключових пунктів на шляху Нового шовкового шляху.

Однак це не єдина китайська інвестиції в Білорусь за останні роки. Серед найбільших — спільне білорусько-китайське виробництво ракетних установок «Полонез», які надійшли до білоруського Міністерства оборони і, серед іншого, до Азербайджану. У 2011 році було розпочато виробництво білорусько-китайських автомобілів Geely, на які Лукашенко навіть хотів пересадити всіх своїх чиновників. Поки нічого з цього не вийшло, нещодавно він сам купив новий «Майбах».

Білоруські аналітики кажуть, що співпраця з Китаєм має і геополітичний вимір для Мінська. Білорусь вже кілька років бачить в Китаї економічну альтернативу Росії, особливо в умовах постійного економічного протистояння з Москвою. Мінськ став економічно залежним не лише від Росії, а й від Китаю, — говорить провідний білоруський політолог Павло Усов.

Проект індустріального парку

Проект індустріального парку

Читайте також: «Білорусь та Росія домовились провести демаркацію спільного кордону до 2026 року»

Сьогодні, напевно, лише Китай точно знає, скільки надано кредитів Білорусі. Про більшість з цих операцій не було оголошено. У липні Deutsche Welle посилалася на дослідження групи німецько-американських економістів, яке показало, що наразі борг Білорусі перед Китаєм становить 13 відсотків ВВП країни (у 2018 році це було 60 мільярдів доларів).

Be the first to comment on "У Білорусі побудують китайське місто"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**