У бомбовій атаці у Північній Ірландії підозрюють ІРА

Британські поліцейськіБританські поліцейські

Поліція в Північній Ірландії вважає, що Ірландська республіканська армія несе відповідальність за вибух автомобілю біля будівлі суду в місті Лондондеррі.

Читайте також: «Британський уряд остерігається возз’єднання Ірландії після Brexit» 

Після вибуху, який стався після 20:00 місцевого часу в суботу, були заарештовані двоє 20-річних чоловіків.

Атака відбулася в той час, коли виникли побоювання щодо того, як вихід Великої Британії з Європейського Союзу вплине на статус кордону між Північною Ірландією, котра входить до складу Великої Британії, та Ірландською Республікою, яка є окремою країною і залишатиметься частиною ЄС.

Наразі на кордоні немає контрольно-пропускних пунктів. Дехто побоюється, що відновлення повноцінного кордону може призвести до повернення кривавого 30-річного конфлікту, відомого як «Смута». Мирна угода 1998 року формально поклала край цьому конфлікту.

Поліція заявила у неділю, що приблизно о 8:00 вона отримали повідомлення про вибуховий пристрій, який був залишений в будівлі суду в центрі міста. Полісмени почали евакуювати людей із сусідніх будівель, включаючи велику кількість дітей з сусіднього церковного молодіжного клубу.

Північна Ірландія

Північна Ірландія

Приблизно через 10 хвилин бомба вибухнула в транспортному засобі, припаркованому біля суду. Повідомлень про постраждалих не надходило. «Ця атака була неймовірно безрозсудною», — заявив помічник начальника поліції Марк Гамільтон у заяві, опублікованій у неділю.

Читайте також: «Після Brexit британці зацікавились ірландськими паспортами» 

«На щастя, ніхто не був поранений, але це явно була недвозначна спроба вбити людей», — сказав він на прес-конференції. Пізніше поліція показала кадри відеоспостереження перед початком атаки, на яких видно, як група молодих людей проходить повз автомобіль на вулиці Бішоп.

Гамільтон зазначив, що в даний час «головною версією розслідування» є те, що бомбову атаку здійснила група, відома як Нова ІРА. «Нова ІРА, як і більшість дисидентських республіканських груп у Північній Ірландії, невелика, вона нікого не представляє, і просто прагне повернути людей до тих часів, до яких останні не хочуть повертатися», — додав він.

Під час так званої «Смути» було вбито біля 3600 осіб. Республіканці, в першу чергу католики, прагнули об’єднання з Ірландію та боролися проти британських сил безпеки. Республіканці також конфліктували з місцевими лоялістами, насамперед протестантами, які хочуть, щоб Північна Ірландія залишилася у Сполученому Королівстві. Жертви були з усіх сторін.

Brexit

Brexit

У 1998 році було укладено мирну угоду, і від того часу більшість бойовиків відмовилася від насильства. Останній напад з використанням бомби, закладеної в автомобіль, був здійснений у 2016 році в Белфасті Новою ІРА. Тоді був смертельно поранений тюремник.

Читайте також: «Після Brexit «Шинн Фейн» сподівається на об’єднання Ірландії» 

Усі сторони, включаючи партію «Шинн Фейн» — колишнє політичне крило ІРА, засудили атаку. «Сором і ганьба вам, зупиніться», — закликала Мері Лу Макдональд, лідерка «Шинн Фейн», яка підписала мирну угоду.

 

Be the first to comment on "У бомбовій атаці у Північній Ірландії підозрюють ІРА"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**