У Болгарії мігрантів зняли з дахів товарних вагонів

Прапор БолгаріїПрапор Болгарії

На центральному залізничному вокзалі в Софії поліція затримала 29 нелегальних іммігрантів, які товарним потягом їхали до Сербії і далі на захід, повідомило Міністерство закордонних справ Болгарії.

Читайте також: «У Болгарії та Румунії — найдешевша робоча сила в ЄС»

Усі затримані — сирійці — шестеро чоловіків, 15 жінок та восьмеро дітей. Деякі іммігранти, незважаючи на холодну погоду, подорожували на дахах вагонів. Щоб безпечно їх звідти зняти на даній залізничній гілці було вимкнуто електрику, що спричинило запізнення кількох пасажирських потягів. Затриманих доставили до прилеглої поліцейської дільниці і потім відправили до міграційних центрів Софії.

Міністерство внутрішніх справ Болгарії заявило, що не впевнене, що ці люди в’їхали на територію країни протягом останніх годин. Не виключено, що вони залишили прикордонні пункти для нелегальних іммігрантів, які розташовані на болгарській території.

Затримання великих груп іммігрантів не є рідкістю в Болгарії. Поліція не повідомляє про подібні події, а до засобів масової інформації потрапляють лише відомості про особливо великі групи або інциденти, пов’язані з ними, такі як дорожньо-транспортні пригоди.

Софія

Софія

Звістка про затримання іммігрантів на залізничній станції Софії збіглася з показом документального фільму відомої журналістки та депутатки від опозиційної Болгарської соціалістичної партії Єлени Йончевої, яка протягом багатьох років працює для іноземних телевізійних станцій. Її фільм «Кордон» був створений після серйозних суперечок з представниками правлячої коаліції про стан паркану вздовж кордону з Туреччиною, який вже обійшовся болгарським платникам податків в суму понад 100 мільйонів євро. Його будівництво розпочалося в 2013 році і дотепер не завершене.

Читайте також: «Час на політичні зміни в Болгарії»

Йончева є депутатом від регіону Часков на південному сході країни. У цьому місті діє найбільший імміграційний центр, і через даний регіон проходить частина паркану. Вона розповіла у своєму фільмі, що стан паркану поганий і його дуже легко подолати. При цьому він коштував 500 євро за квадратний метр, тобто вдвічі більше, ніж аналогічний паркан на греко-турецькому кордоні, який вважається таким, який важко подолати.

На прес-конференції після презентації фільму Йончева розповіла про погану ситуацію на кордоні та корупцію серед прикордонної поліції. Також вона повідомила, що ціна за перевезення одного мігранта з Туреччини до Болгарії становить 300 євро за людину, а за транзит через Болгарію до Туреччини і далі на захід — 500-700 євро за людину. Це ціни для великих груп. Для менших груп або окремих осіб вони вищі. Вона підкреслила, що контрабандисти дуже добре організовані і ефективно працюють по обидва боки кордону.

Паркан на турецько-болгарському кордоні

Паркан на турецько-болгарському кордоні

За даними Міністерства внутрішніх справ, у січні-вересні цього року на кордоні та всередині країни було затримано 2487 нелегальних мігрантів. На думку аналітиків, реальна їхня кількість вища.

Читайте також: «Болгарія та Румунія відзначають десятиліття перебування в Європейському Союзі»

 

 

Be the first to comment on "У Болгарії мігрантів зняли з дахів товарних вагонів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**