У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК

Скотт КелліСкотт Келлі

Візит у космос змінює не тільки погляди на життя, але й гени. У цьому переконався американський астронавт Скотт Келлі, — повідомляє CNN.

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Близнюки Марк і Скотт Келлі працюють в NASA як астронавти. На їх прикладі космічне агентство вирішило перевірити, наскільки змінюється людська ДНК під час перебування в космосі. Попередні результати показують, що 7% генів Скотта Келлі зазнавали постійних епігенетичних змін, наприклад  змінилася довжина теломер.

Довідка. Теломера — ділянка ДНК, що складається з великого числа повторів та розташована на кінці лінійної хромосоми. Основна роль теломер — захист ДНК.

NASA

NASA

Тіла однояйцевих близнюків Келлі настільки схожі, що NASA вирішив використати їх в експерименті. За спостереженнями, після року, проведеного на борту Міжнародної космічної станції, тіло Скотта змінилося. У своїй біографії він написав, що після повернення з космосу страждав від численних проблем зі здоров’ям, серед яких астронавт вказав набряк ніг.

Читайте також: «Вчений звинувачує NASA у приховуванні частини інформації, отриманої з Марса»

Останні результати досліджень свідчать про те, що в ДНК чоловіка відбулися зміни. NASA повідомляє, що гени однояйцевих близнюків вже не виглядають однаково.

Дослідники дізналися, що космічний політ супроводжує стрес, пов’язаний з гіпоксією (браком кисню) та запаленнями. Вони впливають на експресію генів, — повідомляє CNN.

Місяць

Місяць

Читайте також: «NASA: Вода є на усій поверхні Місяця»

Довідка. Експресія генів — це процес, в ході якого спадкова інформація від гена (послідовності нуклеотидів ДНК) перетворюється в функціональний продукт — РНК або білок.

1 Comment on "У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК"

  1. Олександр | 17/03/2018 at 12:59 | Ответить

    Освоення космосу робототехнікою — забезпечує сьогодняшні технології ракет з хімічним двигуном.
    Колонізація космосу можлива тільки при виконанні таких умов :
    http://www.leu.com.ua/yak-stvoriti-umovi-dlya-budivnictva-kosmichno%D1%97-stanci%D1%97-z-gravitaciyeyu/

Leave a comment

Your email address will not be published.

**