Учені прочитають вміст спалених сувоїв, яким дві тисячі років

СувійСувій

Професор Брент Сейлз з університету в Кентуккі вважає, що завдяки використанню штучного інтелекту та рентгенівських знімків вдасться прочитати деякі сувої, обвуглені в результаті виверження Везувія, який знищив Помпеї, — інформує The Guardian.

Читайте також: «Науковці досліджують, чи можливі подорожі у часі»

Сувої з Помпеї та Геркуланума, пошкоджені виверженням Везувія, були обвуглені у результаті впливу дуже високої температури.

Однак сьогодні вчені вважають, що вміст пошкоджених сувоїв можна прочитати за допомогою сучасних технологій.

«Хоча на кожному шарові папірусу видно письмо, для того, щоб його розгорнути потрібно, щоб папірус був гнучким, а він вже таким не є», — каже професор Сейлз.

Його команда займеться двома нерозгорнутими сувоями, що належать Французькому інституту в Парижі, і є частиною колекції, яка налічує 1800 сувоїв, знайдених у 1752 році під час археологічних робіт у Геркуланумі. Разом вони утворюють найбільшу знану дотепер бібліотеку в непошкодженому стані, яка походить ще з античних часів. Більша частина цієї колекції зараз знаходиться в Музеї Неаполя.

Вілла, в якій було знайдено бібліотеку, належала тестю Юлія Цезаря.

Експерти роками намагалися розгорнути біля половини сувоїв, використовуючи різні методи, але деякі з них були знищені під час таких спроб. Експерти також попереджають, що розгортання сувоїв та потрапляння їх на світло призведе до зникнення чорнила.

The Guardian

The Guardian

Тим часом Сейлз та його команда в минулому використовували рентгенівські промені, щоб «віртуально розгорнути» пергамент, який налічує 1700 років та був знайдений у ізраїльській синагозі Ен-Геді. Як виявилося, він містив текст із книги Левіт.

Читайте також: «У 2019 році на всіх очікують важливі зміни»

Однак, як вказує The Guardian, сувій з Ен-Геді був написаний чорнилом на металевій основі, яке було видно при рентгенівському просвічуванні, тоді як чорнило, котре використовувалося для запису сувоїв Геркулануму, було створене на основі крейди та золи, а це означає, що на рентгенограмі не буде чіткого контрасту між змістом і самим папірусом. Як результат, сувої не можна буде прочитати, застосовуючи даний метод.

Таким чином, команда Сейлса хоче спробувати інший підхід, при якому використовується рентген, а також штучний інтелект (зокрема машинне навчання).

Розроблений командою метод використовує фотографії фрагментів сувоїв з написанням, видимим неозброєним оком. За допомогою таких фрагментів створюються алгоритми для комп’ютерів, які дозволять їм визначити, де слід розмістити чорнило на рентгенівських знімках обвуглених сувоїв, виконаних за допомогою різних методик.

Ідея полягає в тому, що комп’ютер, завдяки алгоритму, виявить невеликі відмінності між збереженим і незбереженим шматком пергаменту на фотографіях, наприклад, відмінності в структурі папірусних волокон. Коли комп’ютер буде в стані це розрізнити, він одержить можливість відтворювати вміст записів обвуглених сувоїв.

Помпеї

Помпеї

Команда Сейлза вже закінчила виконання рентгенівських знімків і наразі розробляє алгоритми. Очікується, що процес читання розпочнеться найближчими місяцями.

«Перш за все, ми хочемо вдосконалити технологію, щоб її можна було застосувати до всіх 900 сувоїв, яких ще не вдалося розгорнути», — сказав Сейлз.

Читайте також: «Через астероїд Бенну NASA вважає 2135 рік можливою датою кінця світу»

Ті сувої, які були прочитані іншими методами, містили філософські тексти з посиланням на філософію епікурейців.

Be the first to comment on "Учені прочитають вміст спалених сувоїв, яким дві тисячі років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**