Ухвалено зміни до правил в’їзду до Шенгенської зони

ШенгенШенген

Представники держав-членів в Раді Європейського Союзу схвалили запровадження нової системи електронного в’їзду та виїзду до Шенгенської зони. Вона має на меті скорочення часу перетину кордонів, полегшення виявлення шахрайства та відмову від внесення штампів до паспортів.

Читайте також: «Німеччина та Франція вимагають надати їм право призупинення Шенгену»

У понеділок Рада прийняла положення про систему в’їзду/виїзду та постанову про внесення змін до Шенгенського кодексу кордонів з огляду на зміни, які запроваджує ця система.

«Належне функціонування Шенгенської зони вимагає суворого контролю над нашими зовнішніми кордонами. Система в’їзду/виїзду допоможе його вдосконалити, сприятиме кращій ідентифікації людей, які перевищують дозволений термін перебування та посиленню боротьби з тероризмом», — зазначив міністр внутрішніх справ Естонії Андрес Анветт.

Система реєструватиме дані щодо в’їзду, виїзду та недопущення в’їзду громадян третіх країн, які перетинають зовнішні кордони Шенгенської зони. Це допоможе зменшити затримки в кордонах та покращити якість обслуговування, що пов’язано з автоматичним розрахунком терміну дозволеного перебування кожного пасажира.

Нові рішення також дозволять більш точно і систематично виявляти людей, які перевищують свій термін перебування, а також зміцнити внутрішню безпеку та боротьбу з тероризмом шляхом надання правоохоронним органам реєстраційних записів історії подорожей.

Об’єднана Європа

Об’єднана Європа

Читайте також: «Туск: Через два місяці можливий крах Шенгенської зони»

Система записуватиме ваше ім’я, прізвище, дорожній документ, відбитки пальців, зображення обличчя, дату та місце в’їзду до Шенгенської зони, а потім виїзду. Реєстрація буде застосовуватися як до громадян країн, котрі потребують в’їзної візи до ЄС, так і до тих, на які не розповсюджується візовий режим.

Нові рішення замінять існуючу систему ручного проштамповування паспортів, яка вимагає багато часу, не забезпечує надійних даних про перетин кордону та не дозволяє виявити осіб, які незаконно продовжують своє перебування. Це також не запобігає проблемам, пов’язаним із втратою чи знищенням проїзних документів.

Проект закону з цього питання був представлений після міграційної кризи та хвилі терористичних нападів у країнах Західної Європи. Це частина більш широкого пакета «розумних кордонів», який передбачає більш широке використання інформаційних систем для поліпшення внутрішньої безпеки та управління зовнішніми кордонами, а також боротьбу з тероризмом та організованою злочинністю.

Шенгенська віза

Шенгенська віза

Читайте також: «В Австрії пропонують виключити Грецію з Шенгену через мігрантів»

Тепер Рада та Європейський Парламент повинні підписати прийняте положення, після чого воно буде опубліковане в Офіційному журналі Європейського Союзу та набере чинності через 20 днів. Згодом агенція eu-LISA разом з державами-членами розпочне побудову нової системи, яка повинна бути готова до використання до 2020 року.

Be the first to comment on "Ухвалено зміни до правил в’їзду до Шенгенської зони"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**