Уряд Єгипту пішов у відставку

ai-156485-aux-head-20150622_egipet_t

Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі прийняв відставку уряду.

Формування нового Кабінету міністрів доручено міністру нафтової промисловості Шерифу Ісмаїлу.

Прем’єр-міністр Ібрагім Махляб подав прохання про відставку уряду на тлі корупційного скандалу за участю міністра сільського господарства Єгипту Салаха Хіляль (Salah El Din Mahmoud Helal), який був арештований 7 вересня. Хіляля звинувачують в отриманні хабарів за видачу ліцензій на земельні ділянки.

Президент доручив Махлябу виконувати свої обов’язки до формування нового Кабінету міністрів.

Раніше, 11 травня, міністр юстиції Єгипту Махфуз Сабер подав у відставку через свої публічні висловлювання, які викликали резонанс у суспільстві. Зокрема, він заявив, що суддя «повинен бути вихований в заможній і високоморальної сім’ї», в той час як дітям прибиральників варто знайти більш «підходящу роботу», оскільки вони можуть зіткнутися з проблемами і страждати від депресій.

У липні 2013 року в Єгипті стався військовий переворот, в результаті якого президент Мухаммед Мурсі, який користувався підтримкою ісламістського угруповання «Брати-мусульмани», був відсторонений від влади. У червні 2014 року президент Єгипту став Абдель-Фаттах аль-Сісі. У квітні 2015 року Мурсі засудили до 20 років в’язниці.

На осінь поточного року заплановані вибори до парламенту. Перший тур відбудеться 18-19 жовтня, другий — 22-23 листопада.

Be the first to comment on "Уряд Єгипту пішов у відставку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**