Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко розповіла російському суду про умови утримання в полоні в Луганську

63_tn

index

Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко розповіла російському суду про умови утримання в полоні в Луганську

3 лютого в Донецькому міському суді Ростовської області в РФ відновився допит української льотчиці, народного депутата Надії Савченко. Про це повідомив адвокат Микола Полозов в Twitter.

Після того як Савченко провела в суді слідчий експеримент, вона продовжила розповідати про обставини і події, що відбулися 17 червня 2014 року — в день, коли потрапила в полон.

«Тепер підіб’ємо результат по 17 числу. Що говорить звинувачення? Напевно, юридично це звучить у вас як «обґрунтовано на непрямих доказах». Що говорили всі ваші фахівці? Що «Савченко могла». Так, могла і пораненою на вишку залізти, і коня на скаку зупинити», — цитує Савченко «Медіазона».

Вона підкреслила, що ніколи не могла б наводити вогонь на беззбройних людей.

«Я солдат, а не вбивця. Навіть якби вони були ворогами. Немає зброї — немає бою. Ще раз відповідь на дурне питання прокурора: чи вбивала я людей? Так, вбивала в бою, вбивала, коли вони нападали на мою батьківщину. Але ніколи не вбивала беззбройних», — уточнила Савченко.

Також українка розповіла суду про умови утримання в полоні в Луганську.

«Умови стерпні, годівля була, не повірите, навіть дали щітку з зубною пастою, коли побачили, як я попелом чищу зуби. Хлопцям іншим нічого не давали. Відро було одне на всіх», — уточнила вона.

За словами Савченко, у приміщення, де її утримували, зайшов чоловік, який представився Адамом Умаровим. Він передав Савченко папірець з прізвищем лейтенанта, якого він шукав як навідника.

«Я сказала: «Можете не шукати, я навідник». Я вже пояснювала, чому я так сказала, бо якщо ця людина жива, вона ще може виконати своє завдання Я вже в полоні, тому можу взяти на себе», — пояснила Надія.

Савченко додала, що ввечері того дня полонених побили, але її саму не чіпали, сказали: «На закуску залишимо».

Be the first to comment on "Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко розповіла російському суду про умови утримання в полоні в Луганську"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**