Україна і російський газ: або дешево, або ніяк

1435848834_015725705_30300

Україна намагається позбутися енергетичної залежності від Росії. Заради цього вона тимчасово не купуватиме блакитне паливо у східного сусіда безпосередньо, а накопичуватиме запас на зиму завдяки реверсу з ЄС.

Україна призупинила з середи, 1 липня, закуповувати природний газ у російського монополіста «Газпром». Таке рішення стало наслідком переговорів між Україною і Росією за посередництва Єврокомісії, які відбулися напередодні у Відні.

У НАК «Нафтогаз» заявили, що відновлять закупівлю блакитного палива у «Газпрому» тільки після досягнення прийнятних домовленостей щодо ціни. Зараз мова йде про укладання тимчасових домовленостей, щонайменше, до першого кварталу 2016 року. Наступного року, як очікується, завершиться розгляд спору між «Нафтогазом» і «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі. Київ і Москва в Стокгольмі сперечаються щодо ціни за поставлений раніше газ, яку українська сторона називає завищеною.
Київ розраховує на ціну біля 200 доларів. За словами міністра енергетики України Володимира Демчишина, саме ця цифра відповідає умовам знижки «зимового пакета».

Be the first to comment on "Україна і російський газ: або дешево, або ніяк"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**