Україна та США домовились продовжити протидію Nord Stream 2

Головним промоутером Nord Stream 2 є Ангела МеркельГоловним промоутером Nord Stream 2 є Ангела Меркель

Україна та США домовилися продовжувати протидію будівництву російського газопроводу Nord Stream 2, повідомили в прес-службі президента України Петра Порошенка після зустрічі з міністром енергетики США Ріком Перрі.

Читайте також: «Американські сенатори закликають заблокувати Nord Stream 2»

«Сторони вказали на необхідність продовжувати протистояти проекту Nord Stream 2, а також диверсифікувати джерела надходження енергоносіїв, особливо шляхом розширення можливостей доставки скрапленого газу з США», — зазначено в прес-релізі.

Під час зустрічі Порошенко підкреслив важливість співпраці з США в енергетичній сфері з метою посилення енергетичної безпеки України. Він і Перрі оголосили про початок українсько-американського стратегічного діалогу з питань енергетики, що сприятиме тіснішій співпраці між державними установами та компаніями.

Читайте також: «Україна та Польща спільно протистоятимуть будівництву Nord Stream 2»

Nord Stream 2

Nord Stream 2

Президент України згадав про створення низки успішних спільних підприємств між двома країнами у сфері ядерної енергетики та відвантаження американського вугілля в Україну. Він висловив зацікавленість в отриманні сучасних американських технологій, а також згадав про передовий досвід США в ефективному видобуванні нафти і газу.

Газопровід Nord Stream 2 має на меті підключити російського постачальника до європейських споживачів через Балтійське море. Його довжина становить понад 1200 км, а пропускна спроможність — 55 млрд куб. м на рік. Вартість проекту оцінюється в майже 10 млрд євро. Консорціум учасників проекту включає Газпром, Engie, OMV, Shell, BASF та Uniper.

Читайте також: «Німеччина відмовиться від Nord Stream 2, якщо США запровадять санкції»

Nord Stream 2 отримав погодження на будівництво і використання в Німеччині, Фінляндії та Швеції. У серпні міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант закликав ЄС приєднатися до санкцій проти Росії та блокувати проект Nord Stream 2, який за його словами «підриває енергетичну політику Євросоюзу». На його думку, було б дешевше інвестувати в модернізацію української газотранспортної системи.

Be the first to comment on "Україна та США домовились продовжити протидію Nord Stream 2"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**