Україна стала тренувальним майданчиком для російських кіберзлочинців

Російський хакерРосійський хакер

Як зазначає британський веб-портал v3.co.uk, російські державні хакери використовують Україну як тренувальний майданчик для удосконалення навичок, перш ніж розповсюдити свою діяльність на урядові системи та організації в Західній Європі та США.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Про це говорить український аналітик з безпеки Олексій Ясинський, який стверджує, що російські хакери відпрацьовують свої методи на українських системах та інфраструктурі. Те, чому вони навчаються внаслідок злочинної діяльності в Україні, може застосовуватися до цілей у більш заможних країнах.

Ясинський, судовий експерт, який працює в галузі кібербезпеки, говорить: «Це буде негаласлива атака. Той, хто контролює кіберпростір, контролюватиме світ».

Він заявив про це після того, як керівник британської служби з кіберзахисту Кіаран Мартін повідомив, що Росія організувала атаки на енергетичні компанії Великої Британії та додав, що Кремль хоче дестабілізувати західне урядування та економіку.

Безпосередньо перед Різдвом Комітет з розвідки та безпеки британського Парламенту оприлюднив звіт, який дає уявлення про розуміння Кремлем підходів до кібервійни.

NotPetya

NotPetya

Оскільки Україна залишається ціллю російських кібероперацій через тривалу війну на Донбасі, деякі атаки мають глобальні наслідки.

Читайте також: «Washington Post: Північна Корея купує технології виробництва біологічної зброї»

Наприклад, минулого року приблизно 300 українських фірм опинилися під ударом NotPetya через хакерський сервер оновлень українського постачальника бухгалтерської програми, що вплинуло на деякі великі транснаціональні компанії, включаючи Cadbury, Maersk та Reckitt Benckiser. Особливо постраждала фірма TNT Express.

Джон Гулкіст, керівник кіберрозвідки в компанії FireEye, підтримав думку Ясинського.

Він сказав, що російські кіберзлочинці постійно намагаються послабити західні уряди. «Я не думаю, що Росія збирається зупинятися на Україні», — зазначив він.

«Історично вони перейшли усі червоні лінії, хоча ми вважали, що вони на це не наважаться. Чи збираються вони відмовлятися від кіберзброї? Ні. Вони нападуть», — попереджає Джон Гулкіст.

Джамаль Ельмеллас, директор з технології Auriga Consulting, зазначив, що ці атаки триватимуть, оскільки кіберможливості Росії продовжують вдосконалюватися.

Лондон

Лондон

«У даний час це частина звичайних військових інструментів, якими вони послаблюють цілі під час підготовки до фізичної атаки», — сказав Елмеллас.

Читайте також: «Геополітичний виклик ісламського світу»

Однак, додав він, компетентні аналітики безпеки можуть назвати групи, які стоять за різними нападами: «Вони можуть бути ідентифіковані за допомогою інструментів, котрі вони використовують: є підписи, що видають їх».

Be the first to comment on "Україна стала тренувальним майданчиком для російських кіберзлочинців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**