Україна розробляє електромагнітну зброю

«Укроборонпром»«Укроборонпром»

Українське державне підприємство «Спецтехноекспорт», яке є дочірнім підприємством державного оборонного концерну «Укроборонпром», оголосило, що Україна розробила і розпочала виробництво електромагнітної зброї, призначеної для знищення різних типів військових радіоелектронних пристроїв, включаючи системи електроживлення та передачі даних.

Читайте також: «Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби»

Розвиток цієї технології став можливим завдяки іноземним інвестиціям. У 2014-2015 роках «Спецтехноекспорт» шукав іноземних партнерів, які могли б інвестувати кошти в розробку нових зразків української зброї, і підписав угоду з індійською оборонною компанією. Залучені кошти були використані для складання науково-технічної документації та виготовлення прототипів нової зброї.

«Принцип дії нової електромагнітної зброї наступний. Вона генерує потужне електромагнітне випромінювання, яке викликає збій радіоелектронних пристроїв, які є частиною озброєння та військової техніки, або створює значні перешкоди для їх належного функціонування», — йдеться в повідомленні.

Індійська армія

Індійська армія

Цей тип зброї використовує енергію електромагнітного випромінювання і не є смертельним для людини, але може призвести до несправності обладнання або інфраструктури з електронними компонентами.

Читайте також: «Дві третини українців хочуть вступу до НАТО»

Електромагнітні заряди можуть переноситися ракетами і літаками, включаючи дрони.

«Таким чином, нове електромагнітне озброєння можна ефективно використовувати проти стратегічно важливих ворожих цілей, включаючи командні та адміністративні центри, вузли зв’язку, електростанції, засоби протиповітряної оборони тощо, без ризику завдати шкоди цивільному населенню», — підкреслюють представники «Спецтехноекспорту».

Виставка «Спецтехноекспорт»

Виставка «Спецтехноекспорт»

У лютому 2019 року компанія поставила першу партію нової зброї до Індії, і зараз веде переговори про додаткові поставки.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

«Українські оборонні підприємства готові розпочати серійне виробництво електромагнітного озброєння для української армії», — стверджує компанія.

Be the first to comment on "Україна розробляє електромагнітну зброю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**