Україна розраховує на реакцію Заходу на дії РФ в Азовському морі

Азовське мореАзовське море

«Київ розраховує на санкції з боку Європейського Союзу і США в зв’язку з діяльністю Росії на Азовському морі, де протягом декількох місяців зупиняють кораблі, які прямують до українських портів», — заявив в понеділок міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Читайте також: «Російська активістка: Керченський міст скоро розвалиться»

«Я сподіваюсь, що наступним етапом реакції буде запровадження санкцій проти російських портів на Чорному морі. Я думаю, що це цілком очевидні кроки, які змусять російську владу враховувати, скільки коштує окупація та війна», — сказав він журналістам.

За словами міністра, судновласники тих кораблів, які росіяни затримують для контролю на Азовському морі, втрачають за день простою від 15 тис. до 50 тис. доларів. Омелян підкреслив, що в зв’язку з діями Росії українські порти вже втратили понад 1 млрд гривень.

25 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію про порушення Росією міжнародного права в Азовському морі. У ній, серед іншого, було звернуто увагу на незаконне видобування нафти та газу Росією в територіальних водах України. Також було підкреслено, що Москва прагне перетворити Азовське море на «внутрішнє озеро» Російської Федерації, — зазначає веб-портал «Українська Правда».

Незаконний Керченський міст

Незаконний Керченський міст

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

На минулому тижні Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив стурбованість діями Росії в Азовському морі. Він зазначив, що забезпечення свободи проходу через води Азовського моря є важливим не тільки для України, але і для суден, що належать до країн НАТО і використовуються для торгівлі між Україною і країнами НАТО.

За даними української влади, з квітня Росія затримала в Азовському морі біля 200 іноземних суден, які пливли до українських портів. Затримання проводились відповідно до угоди про співробітництво та спільне використання Україною та Росією Азовського моря та Керченської протоки, котра визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав. Таким чином, як українські, так і російські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якісь підозри. Українські парламентарі звернулися до Президента з вимогою денонсувати цю угоду.

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

Спецпосланець США в справах України Курт Волкер заявив кілька тижнів тому, що США готові надати Україні додаткову зброю для зміцнення протиавіаційної оборони морського узбережжя, оскільки Москва намагається «збільшити своє домінування» в Азовському морі.

 

 

 

Be the first to comment on "Україна розраховує на реакцію Заходу на дії РФ в Азовському морі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**