Україна, разом з п’ятьма країнами, викрила міжнародну кримінальну кібер-мережу

GozNymGozNym

Коаліція з шести країн: України, США, Німеччини, Грузії, Молдови та Болгарії, за допомогою Євроюсту та Європолу, викрила діяльність міжнародної злочинної кібер-мережі GozNym, яка використовувала шкідливе програмне забезпечення для крадіжки майже 100 мільйонів доларів.

Читайте також «Дві третини українців хочуть вступу до НАТО»

Про це було заявлено на прес-конференції, що відбулася в Гаазі (Нідерланди) в штаб-квартирі Інтерполу.

У прес-конференції також взяли участь представники правоохоронних органів країн, які брали участь в операції.

Прокурор США Скотт Брейді заявив, що сьогодні Інтерпол досяг нової віхи у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю. «Ми раді повідомити, що завдяки безпрецедентним міжнародним зусиллям ми розкрили кримінальну мережу», — підкреслив він.

За словами Брейді, злочинці використовували шкідливе програмне забезпечення GozNym для крадіжки грошей у більш ніж 41 000 жертв. В основному це були представники бізнесових та фінансових установ з США, Північної Америки та Європи.

Скотт Брейді

Скотт Брейді

Читайте також «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

Справи деяких з нападників вже розглядають у судах України, Молдови, Грузії та США.

За допомогою шкідливого програмного забезпечення GozNym злочинці перехопили паролі для доступу до банківських систем, увійшли в облікові записи своїх жертв, вкрали гроші з рахунків, і «відмили» їх через банківські рахунки.

13 травня українська кібер-поліція видалила понад 30 веб-сайтів онлайн-піратства. Було порушено дев’ятнадцять кримінальних справ, пов’язаних із злочинами проти інтелектуальної власності. Чотирьох осіб підозрюють у незаконній діяльності.

Читайте також «Конгрес США може виділити Україні фінансову допомогу на військові потреби»

Крім того, вперше було направлено до суду справу проти жителя Кривого Рогу, який фільмував Прем’єр-міністра у кінотеатрах і продавав ці відеоролики.

 

Be the first to comment on "Україна, разом з п’ятьма країнами, викрила міжнародну кримінальну кібер-мережу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**