Україна не повинна вирішувати проблеми водопостачання окупованого Криму

Кримський півострів«Крим - це Україна»
Крим

Північно-Кримський канал

Заступник голови Держслужби України у справах Криму й Севастополя Зарема Озенбаш вважає, що вода з Північно-Кримського каналу не повинна надходити на півострів, поки він перебуває під контролем Росії.

Читайте також: «Європарламент вимагає від Путіна вивести Чорноморський флот з Криму»

Про це вона сказав в ефірі Радіо «Крим.Реалії».

«Ми в жодному разі не повинні, держава Україна, вирішувати ті питання, ті проблеми, які виникають перед окупаційною владою», — зазначила Озенбаш.

«Саме тому ми перекрили канал, і вода в Північно-Кримський канал, я сподіваюся, не буде надходити. Сподіваюся, дамба (у Херсонській області – Глобал Аналітик) буде добудована. Вона вже побудована, її залишилося добудувати. І вона витримає весь той потік води, який збереться в Херсонській області, у Каланчаку. І вода, справді, надходити не буде», — заявила вона.

Читайте також: «Рефат Чубаров заявив про довгострокову блокаді Криму»

Тимчасова дамба в руслі Північно-Кримського каналу була побудована 2 роки тому, після того, як до Криму перестала надходити вода каналом. Її побудували для того, щоб утримувати воду на рівні, необхідному для зрошення полів у Херсонській області.

Раніше заявляли, що Херсонська область отримає з держбюджету 50 мільйонів гривень на будівництво спеціальної затулки у Північно-Кримський канал, яким вода з Херсонської області надходить на територію анексованого Криму.

Вода, яка надходить із материкової частини України, забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра, ця вода використовувалася для поливу сільгоспугідь.

Після анексії Криму Росією в лютому-березні 2014 року подачу води каналом припинили.

Читайте також: «У Криму публічно висміяли гімн Росії»

ЗМІ

Радіо «Крим.Реалії»

 

Be the first to comment on "Україна не повинна вирішувати проблеми водопостачання окупованого Криму"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**