Україна надасть Польщі доступ до своєї газотранспортної системи

PGNiGPGNiG

Польський нафтогазовий концерн PGNiG та український оператор з транспортування газу «Укртрансгаз» підписали угоду про можливість постачання блакитного палива в Україну.

Читайте також: «Олігархи «зароблять» на субсидіях 10 мільярдів гривень, — експерт»

Заступник голови PGNiG Мацей Возняк назвав угоду наступним кроком на шляху зміцнення позицій Польщі на українському газовому ринку.

«Ця угода означає, що ми маємо вільний доступ до газопроводів і можемо їх використовувати, коли нам це потрібно», — сказав Возняк.

До недавнього часу PGNiG продавав газ на польсько-українському кордоні. Зараз компанія може замовити газотранспортні послуги в Україні.

Мацей Возняк

Мацей Возняк

Читайте також: «Перше «досягнення» нового Кабміну: Гройсман анонсував підвищення тарифів на газ»

Мацей Возняк нагадав, що в 2016 році польський концерн продавав Україні понад 400 мільйонів кубометрів газу. За словами Возняка, постачання блакитного палива до України до кінця 2017 року досягне 800 мільйонів кубометрів.

Договір діє до кінця поточного року з можливістю автоматичного поновлення.

У серпні «Нафтогаз України» схвалив призначення Юзефа Станчака на посаду президента ПАТ «Укртрансгаз». Протягом останніх п’яти років Станчак працював у PGNiG Technologie SA (м. Кросно, Польща) на таких посадах: керівник дослідницького відділу (2012-2014), керівник проекту з будівництва (2014-2015), технічний директор (2016-2017) і член правління. Однак наприкінці вересня стало відомо, що Служба безпеки України заблокувала процес призначення Станчака главою «Укртрансгазу».

Читайте також: «МВФ — допомога чи кабала?»

До недавнього часу PGNiG продавав газ на польсько-українському кордоні

До недавнього часу PGNiG продавав газ на польсько-українському кордоні

Be the first to comment on "Україна надасть Польщі доступ до своєї газотранспортної системи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**