Україна може отримати більше американської зброї

JavelinJavelin

Сполучені Штати можуть передати Україні додаткові партії протитанкових систем, зенітного озброєння та зброї для берегової оборони, — заявив у понеділок спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Читайте також: «Washington Post: Рішення Трампа доозброїти Україну — правильне»

Минулого року, в рамках підтримки оборони проти російської агресії Україна отримала від США, серед іншого, протитанкові керовані ракети Javelin разом з пусковими установками.

«Частина цієї допомоги полягала у забезпеченні протитанкових систем, щоб Україна могла захистити себе, якщо ворожі танки посунуть далі на її територію», — заявив Курт Волкер на прес-конференції в Брюсселі.

Курт Волкер

Курт Волкер

«Україна висловила зацікавленість у отриманні більшої кількості даних систем. Це можливо. Треба також вивчити такі напрямки, як зенітна оборона і оборона узбережжя», — сказав Волкер.

Читайте також: «Після України ракети Javelin одержала і Грузія»

У березні минулого року Державний департамент США повідомив Конгресу, що має намір продати Україні протитанкові керовані ракети Javelin та їх пускові установки вартістю 47 мільйонів доларів. У листі до Конгресу Державний департамент повідомив, що плани стосуються продажу 37 пускових установок з командними пунктами та 210 ракет.

Ракети Javelin надійшли до України в квітні минулого року, а в травні українська армія провела перші навчання з їх використанням. Минулого року Україна також отримала від США два патрульні катери типу Island. Водночас прозвучала пропозиція передати українському флоту два ракетні фрегати Oliver Hazard Perry.

США

США

Минулого тижня українське посольство у Вашингтоні повідомило, що у проекті оборонного бюджету США на наступний рік передбачено 250 мільйонів доларів для зміцнення безпеки і оборони України.

Читайте також: «Пентагон виділяє 300 мільйонів доларів на виробництво Javelin для України»

США надають Україні озброєння у зв’язку з розв’язаною Росією війною на Донбасі, яка триває вже п’ять років і в результаті якої загинуло біля 13 тис. осіб.

Be the first to comment on "Україна може отримати більше американської зброї"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**