Україна звинувачує російську приватну «групу Вагнера» в причетності до конфлікту на Донбасі

Василь ГрицакВасиль Грицак

Служба безпеки України (СБУ) заявила, що «група Вагнера» — російська приватна військова компанія, взяла участь у конфлікті на Донбасі в 2014 році, а потім у Сирії.

Читайте також: «Що стоїть за активізацією бойових дій на Донбасі?»

«Була зібрана доказова база про діяльність російських солдатів на Донбасі та Сирії, і, зокрема, про діяльність «групи Вагнера». Її лідером є Дмітрій Уткін. Цей проект дає можливість Кремлю розповідати міжнародному співтовариству, що там (на Донбасі – Глобал Аналітик) немає жодного його солдата», — заявив голова СБУ Василь Грицак на прес-брифінгу в Києві.

Грицак пояснив, що українське розвідувальне відомство встановило назви 1 578 осіб, які беруть участь у діяльності «групи Вагнера». Багато з них було задіяно у військових операціях на Донбасі, — зазначив голова СБУ. — «Група Вагнера» розстріляла Іл-76 з нашими десантниками на борту і штурмувала аеропорт Луганська. Він брав участь у нападі на Дебальцеве». Василь Грицак зазначив, що активність групи вперше була зареєстрована в Південно-Східній Україні 21 травня 2014 року.

На фронті

На фронті

За його словами, в перших двох операціях взяли участь 72 бійців «групи Вагнера», з яких 15 загинули. «Ми знаємо всі їхні імена», — заявив Грицак.

Читайте також: «Війна на Донбасі в міжнародному контексті»

Грицак також зазначив, що СБУ встановив участь біля 40 українців у «групі Вагнера».

«Ми ідентифікували приблизно 40 громадян України (включених у «групу Вагнера» – Глобал Аналітик). Проте ми маємо інформацію, що 95% членів «групи Вагнера» є громадянами Росії. Як правило, це колишні спецназівці, співробітники ГРУ і десантники», — пояснив Грицак.

За його словами, СБУ також дізнався, що у «групи Вагнера» є підрозділ «Карпати», який пізніше був перейменований на «Весна».

«Ці люди є громадянами України, які проходять підготовку в «групі Вагнера» для здійснення саботажу в центрі нашої країни», — додав голова СБУ.

На Сході України триває війна, якої офіційно немає

На Сході України триває війна, якої офіційно немає

Читайте також: «На Донбасі російські окупанти застосували зброю проти мирного населення»

20 червня «група Вагнера» підпала під санкції США, які були введені проти фізичних осіб та організацій через втручання Росії в ситуацію в Україні. Дмітрій Уткін, котрий, як вважається, є засновником та лідером «групи Вагнера», також потрапив під санкції.

Be the first to comment on "Україна звинувачує російську приватну «групу Вагнера» в причетності до конфлікту на Донбасі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**