Угорщина і Словаччина оскаржили квоти на мігрантів в Європейському суді

БіженціБіженці

Угорщина і Словаччина звинуватили Євросоюз у недбалості та нехтуванні правовими нормами під час ухвалення в 2015 році рішення про перерозподіл 120 тис. нелегальних мігрантів між країнами ЄС.

Читайте також: «Сирійські мігранти нелегально прибувають на південь США — LA Times»

Угорщина і Словаччина подали позов до Європейського суду щодо квот на прийняття мігрантів і біженців, які ухвалив Європейський Союз, передає Euronews.

Спільне оскарження підписали премєр-міністри Угорщини Віктор Орбан і Словаччини — Роберт Фіцо.

Обидві країни звинуватили Євросоюз у недбалості та нехтуванні правовими нормами під час ухвалення у 2015 році рішення про перерозподіл 120 тис. нелегальних мігрантів між країнами ЄС.

«Тодішнє рішення хотіли ухвалити якомога швидше і за всяку ціну», — заявив адвокат Угорщини Міклош Фехер під час слухань в Європейському суді у Люксембурзі 10 травня.

Зі свого боку представник Словаччини Беатрікс Річова констатувала, що ухвалене ЄС рішення про перерозподіл мігрантів мало надто далекосяжні наслідки і неприпустимо змінило закони ЄС про надання притулку.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Читайте також: «Передумови та наслідки нелегальної міграції на Європейський континент»

Вона також зазначила, що повільне виконання цього рішення свідчить про те, що система не функціонує.

На постанову суду очікують за кілька місяців.

Угорщина досі не прийняла за запропонованою їй квотою жодного біженця, а Словаччина — лише 16 із призначених їй понад 800.

У 2015 році Угорщина почала будівництво муру на кордоні з Сербією для захисту від мігрантів.

7 березня 2017 року парламент Угорщини ухвалив закон про відправлення мігрантів, які прибувають до країни, у спеціальні табори на кордоні з Сербією.

Гостра міграційна криза в Європі виникла через бойові дії на Близькому Сході й в Африці. За інформацією президента Європейської ради Дональда Туска, протягом 2015 року до Європи прибуло майже 1,5 млн мігрантів.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

За даними Міжнародної організації з міграції, кількість мігрантів, які приїхали в європейські країни 2017 року, уже перевищила 44 тис., а у 2016-му їх кількість досягла 387 тис.

Читайте також: «Угода між ЄС і Туреччиною не зупинила мігрантів»

Be the first to comment on "Угорщина і Словаччина оскаржили квоти на мігрантів в Європейському суді"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**