Угорщина: Єврокомісія використовує проти Польщі подвійні стандарти

Золтан КовачЗолтан Ковач

«Угорський уряд засуджує останнє рішення Європейської комісії (ЄК) в рамках процедури верховенства права проти Польщі, вважаючи, що ЄК застосовує подвійні стандарти», — сказав представник уряду Угорщини Золтан Ковач.

Читайте також: «Єврокомісія погрожує штрафами країнам, які відмовляються від біженців»

Речник заявив, що уряд Угорщини на своєму засіданні обговорив останні процедури щодо порушення верховенства права, розпочаті Європейською комісією проти Польщі, і заявив, що Польща стала жертвою подвійних стандартів.

Як зазначив Ковач, угорський уряд засуджує рішення ЄК, яке чітко підтвердило те, що на практиці Єврокомісія не оцінює держав-членів ЄС за однаковими критеріями.

Єврокомісія

Єврокомісія

«Уряд Угорщини в принципі відмовляється від використання подвійних стандартів і закликає ЄК, щоби вона, згідно зі своїми завданнями, займалася питаннями, пов’язаними з міждержавними договорами, а не втручалася в політичні справи», — додав він.

Читайте також: «Качинський прокоментував звинувачення Єврокомісії»

Європейська комісія відхилила пропозицію, подану Польщею у вівторок, згідно з якою ЄК не має права втручатися у польську судову систему.

«Структура верховенства права визначає, яким чином Єврокомісія має реагувати, якщо існує чітка загроза верховенству права в державі-члені Євросоюзу. ЄК вважає, що існує така загроза законності в Польщі», — заявила прес-секретар ЄК Ванесса Мок на прес-конференції в Брюсселі.

Вітольд Ващиковський

Вітольд Ващиковський

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив у понеділок, що Європейська комісія не має повноважень «втручатися у внутрішні питання польського судівництва». За його словами, реформи стосуються адміністрування та не впливають ані на незалежність судової системи, ані на вироки.

Читайте також: «В Єврокомісії дистанціювалися від голландського референдуму щодо асоціації ЄС-Україна»

Be the first to comment on "Угорщина: Єврокомісія використовує проти Польщі подвійні стандарти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**