Угорщина хоче запровадження місії ОБСЄ на Закарпатті

ОБСЄОБСЄ

Угорщина виступає за запровадження постійної спостережної місії ОБСЄ на Закарпатті. Про це заявив у Відні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

Читайте також: «Вишеградська група, а також Австрія, Словенія і Хорватія — за розширення ЄС»

Сіярто зазначив, що Угорщина раніше в багатьох випадках підтримувала Україну, але величезним розчаруванням для неї став прийнятий ВРУ у вересні Закон «Про освіту», який, на думку Угорщини, серйозно порушує права національних меншин на освіту на своїй рідній мові. «Цей Закон повністю суперечить двостороннім і міжнародним зобов’язанням України, тому права меншин повинні бути відновлені», — говорить угорський міністр.

Як підкреслив Сіярто, Угорщина стурбована ситуацією в Закарпатській області, де мешкає 150 тисяч угорців. Саме тому Будапешт ініціює розгортання там постійної спостережної місії ОБСЄ.

Він додав, що Закарпатська область є багатонаціональною, а новий закон про освіту нібито не сприяє мирному співіснуванню меншин.

Сіярто підкреслив, що Угорщина високо цінує роботу спостерігачів ОБСЄ в Україні.

Петер Сіярто

Петер Сіярто

Читайте також: «Угорщина: Нехай ЄС не поводить себе, як Мати Тереза»

Новий Закон «Про освіту» розширює викладання української мови в школах меншин. При цьому національним меншинам в Україні гарантується право навчатися рідною мовою в державних дитячих садках та початкових класах. Однак на пізньому етапі деякі предмети викладаються українською мовою.

Причиною прийняття Закону, який викликав хвилю обурення в Будапешті, став надзвичайно низький рівень володіння державною мовою серед представників деяких національних меншин, проявом чого є незадовільні результати випускних екзаменів, особливо в школах з угорською мовою навчання.

Після прийняття цілком вмотивованого Закону «Про освіту» Сіярто назвав його «ударом в спину» і оголосив, що Угорщина буде блокувати і ветувати в Європейському Союзі усі ініціативи України в рамках Східного партнерства.

Закарпатські угорці

Закарпатські угорці

Читайте також: «Вишеградська група, а також Австрія, Словенія і Хорватія — за розширення ЄС»

У листопаді Петер Сіярто заявив, що Угорщина наклала вето на наради комітету Україна-НАТО, оскільки виступає проти освітньої політики в України. За даними Сіярто, в Україні є 71 школа з угорською мовою викладання. Один цей факт спростовує усі заяви Будапешта про «утиски етнічних угорців в освітній сфері».

Be the first to comment on "Угорщина хоче запровадження місії ОБСЄ на Закарпатті"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**