Угорщина відкрила російським шпигунам двері в ЄС

«New York Times»«New York Times»

Переведення з Москви до Будапешту штаб-квартири Міжнародного інвестиційного банку, колишнього інституту комуністичних країн, і особливо надання йому угорськими властями імунітету, відкриває російським шпигунам двері до Європейського Союзу, — пише «New York Times».

Читайте також: «New York Times»: Основні геополітичні гравці створюють нову ядерну зброю»

Заснований у 1970 році, МІБ мав на меті підтримувати економічний розвиток та співпрацю між країнами Ради економічної взаємодопомоги, але з падінням комунізму та ліквідацією цієї установи в 1991 році він також був ліквідований. Проте кілька років тому російська влада вирішила реанімувати його, і тепер членами МІБ є дев’ять країн: Росія, Болгарія, Чехія, Куба, Монголія, Румунія, Словаччина, В’єтнам та Угорщина.

На початку лютого угорський міністр фінансів Міхал Варга і глава МІБ Ніколай Косов підписали угоду про перенесення штаб-квартири банку з Москви до Будапешта, а місяць тому угорський парламент надав банку широкий імунітет. Варга стверджує, що завдяки цьому зросте роль Угорщини у світі фінансів, до країни приїде більше висококваліфікованих фінансистів, а банк допоможе вітчизняним підприємствам вийти на міжнародний ринок.

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Депутати від опозиції, однак, попередили, що MІБ буде «троянським конем Путіна», а ЗМІ звернули увагу на безпрецедентний список пільг, які Угорщина надала банку в обмін на переміщення.

Читайте також: «New York Times»: Пентагон таємно слідкує за НЛО»

Як зазначає веб-портал index.hu, штаб-квартира банку матиме такий самий статус, як і дипломатичні місії, а це означає, що угорські правоохоронні органи повинні забезпечити йому повну безпеку, але не матимуть змоги увійти до нього без згоди органів влади. MІБ буде звільнений від фінансового звітування перед угорською владою, від усіх податків, мит та експортно-імпортних обмежень, а всі працівники банку та їхні родини матимуть повний дипломатичний імунітет.

Крім того, Угорщина має забезпечити, щоб усі гості банку («радники і експерти, які працюють на нього») мали змогу в’їжджати до країни, незалежно від їхнього громадянства, і користувались таким самим захистом, як і його працівники. На практиці це означає, що MІБ зможе забезпечити будь-якій особі в’їзд на територію ЄС. Index.hu також звертає увагу, що MІБ не змінить позицію Угорщини у світі фінансів, оскільки з балансом, який відповідає 2,5% балансу найбільшого угорського банку OTP, він буде лише невеликим гравцем на ринку.

Будапешт

Будапешт

«New York Times» пише, що голова МІБ Ніколай Косов походить з родини офіцерів КГБ. У 1970-х роках його батько був резидентом у Будапешті, а його матір агентство ТАСС назвало «однією з найбільш визначних розвідниць ХХ століття». Західні спецслужби підозрюють, що сам Ніколай Косов працює в російський розвідці, хоча представник МІБ стверджував, що той не пов’язаний з КГБ, і відмовився відповідати на питання про родину Н. Косова.

Читайте також: «New York Times»: Країна-ізгой Владіміра Путіна»

Американська газета підкреслює, що прийняття МІБ є ще одним елементом у довгому списку справ, які свідчать про дрейф Угорщини під керівництвом Віктора Орбана до Росії, і вказує, що Угорщина надає Путіну можливість поповнити ряди своїх шпигунів на території ЄС, які були значно проріджені після вигнання десятків працівників російських спецслужб у результаті невдалої спроби отруєння у Великій Британії Сєргєя Скріпаля.

 

Be the first to comment on "Угорщина відкрила російським шпигунам двері в ЄС"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**