Тіммерманс згадав 30-ті роки, а поляки — совєтських комісарів

ЄвропарламентЄвропарламент

Під час дискусій в Європейському парламенті з питань верховенства права виникла різка напруга між польськими депутатами Європарламенту та віце-президентом Європейської комісії Франсом Тіммермансом.

Читайте також: «В США запропонували створити в Польщі постійні військові бази»

У четвер комітет Європейського парламенту з питань громадянських свобод та правосуддя та юридичний комітет обговорювали верховенство закону. Зустріч перетворилася на поле бою. У центрі уваги опинився віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс. Дебати стосувалися загальних принципів верховенства права, але йшлося про Польщу.

«Ви захищаєте систему правосуддя, яка не була реформована з моменту повернення незалежності в 1989 році. Ми пережили совєтських комісарів, я запевняю, що ми переживемо і вас», — так польський європарламентар Беата Кемпа звернулася до віце-президента Європейської комісії.

Польських європарламентарів обурили слова Тіммерманса, який раніше, під час дискусії про верховенство закону в Польщі, наводив приклади з 1930-х років.

Польща на мапі Європи

Польща на мапі Європи

«Не можна використовувати аргумент демократії через здобуту більшість, та ігнорувати при цьому верховенство закону. Цей аргумент неприйнятний, оскільки його застосовували диктатори в 1930-х роках у Європі. Нагадаю, що кожне мерзенне рішення нацистських судів ґрунтувалося на законі, але воно суттєво суперечило верховенству закону та основним правам», — галасував Тіммерманс.

Читайте також: «Польща запрошує узбецьких заробітчан»

Франс Тіммерманс заявив, що «польський уряд поклав край поділу влади та намагається безпосередньо підпорядкувати собі суди». Коли польський депутат Європарламенту Патрік Які попросив навести приклад, Тіммерманс відповів: «Ні, зараз моя черга, ви вже досить довго говорили!».

«Польські судді зазнали неймовірного цькування. Чому? Тому що вони приїхали до Брюсселя, щоб поговорити зі мною», — виголосив заступник голови Єврокомісії.

Два місяці тому польський уряд зробив усе, щоб Тиммерманс не став головою Єврокомісії на новий термін. Голландець знову увійде до ЄК, але поки невідомо, яку саме роль він буде грати.

Франс Тіммерманс

Франс Тіммерманс

«Ми дізнаємось на наступному тижні, чи буде Франс Тіммерманс продовжувати займатися питанням верховенства закону. Але, як сьогодні запевняв голландець, навіть якщо він змінить портфель, лінія нової Єврокомісії щодо Польщі не зміниться», — заявив кореспондент TVN24 у Брюсселі Мачей Соколовський. Він додав, що те, що зараз є лише критичною думкою, в майбутньому може означати відчутні втрати, коли дотримання принципів верховенства права (так як їх розуміють ліберали, – Глобал Аналітик) поставлять у залежність від виплати грошових коштів ЄС. За словами журналіста, у четвер багато депутатів Європарламенту закликали, щоби такий цей принцип почав якнайшвидше застосовуватися в бюджеті ЄС. Фінляндія, яка зараз головує в ЄС, працює над таким механізмом.

Читайте також: «У Польщі розпочалося будівництво американської військової бази»

Нова голова Єврокомісії Урсула фон дер Лейєн заявляє, що не піде «на компроміс у справі поваги до верховенства закону».

Be the first to comment on "Тіммерманс згадав 30-ті роки, а поляки — совєтських комісарів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**