Тіллерсон: Україна «стоїть на шляху» більш тісних зв’язків США та Росії

Рекс ТіллерсонРекс Тіллерсон

Державний секретар Рекс Тіллерсон заявив у четвер, що втручання Росії в українські справи залишається основним бар’єром для поглиблення відносин між Вашингтоном та Москвою.

Читайте також: «Тіллерсон заявив про підготовку в США нових санкцій проти КНДР»

Тіллерсон, який зустрівся з представниками в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у четвер, заявив, що адміністрація Трампа від самого початку дала зрозуміти Кремлю, що врегулювання напруженості в Україні буде необхідним для налагодження більш тісних зв’язків між США та Росією.

«Питання, яке стоїть на шляху, — це Україна», — сказав Тіллерсон.

«Ми можемо мати розбіжності в Сирії, ми можемо мати відмінності в інших сферах, — сказав він. — Але коли одна країна вторгається в іншу, то на цей факт важко не звертати уваги чи примиритися з ним».

США засудили російське військове втручання на Донбасі, яке Кремль прикриває проросійськими сепаратистами та анексію Криму в 2014 році.

ОБСЄ

ОБСЄ

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

У заявах на засіданні ОБСЄ Тіллерсон заявив, що США «ніколи не погодяться з російською окупацію і анексією Криму», і попередив, що санкції, пов’язані з цим питанням, залишаться в силі, поки Москва не поверне Україні контроль над півостровом.

Тіллерсон не згадав у четвер про спроби Росії втрутитися у президентські вибори в Сполучених Штатах у 2016 році, хоча і натякнув на такі дії днем раніше у Брюсселі, заявивши, що зусилля Москви «підірвати західні інститути» залишаються перешкодою на шляху до більш тісних зв’язків з НАТО.

«Що стосується Росії, то ми зрозуміли, що не можемо повернутися до ділових відносин у стосунках між НАТО і Росією, якщо РФ продовжуватиме незаконну окупацію України», — сказав він на прес-конференції в штаб-квартирі НАТО.

Вашингтон

Вашингтон

Читайте також: «Перспективи стосунків США та Китаю за президентства Трампа»

«Подальше використання Росією гібридної війни має на меті підірвати західні інститути, і це також є суттєвою перешкодою для нормалізації наших відносин», — резюмував він.

Be the first to comment on "Тіллерсон: Україна «стоїть на шляху» більш тісних зв’язків США та Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**