Туск: Краще запросити на саміт G7 Україну, як гостя, ніж Росію

Дональд ТускДональд Туск

«Сьогодні я спробую переконати своїх співрозмовників, що для наступної зустрічі G7 було б краще запросити Україну, звичайно, як гостя, ніж Росію», — заявив президент Європейської ради Дональд Туск, який приїхав у суботу до Біарріца у Франції на зустріч лідерів G7. Він переконаний, що це дозволить краще зрозуміти позицію нового президента України Володимира Зеленського. Більшість країн проти повернення до формату G8 (тобто G7 з Росією), в тому числі Франція, Німеччина, Велика Британія та Канада.

Читайте також: «Дональд Туск назвав британський план Brexit «чистою ілюзією»

Туск підкреслив, що причини, через які Росія була виключена з групи найбільш економічно розвинених країн світу у 2014 році, «все ще є дійсними».

Говорячи про зустріч, Туск зазначив, що вона буде «надзвичайно важкою» і попередив, що, можливо, це остання нагода для відновлення єдності у G7. Саміт у Біарріц він назвав «важким випробуванням єдності та солідарності» після року, протягом якого цим країнам було важко знайти спільну мову.

На запитання про погрози Трампа щодо підвищення тарифів на вина, які імпортуються з Франції, Туск заявив, що якщо це станеться, то ЄС «відповість таким же чином» і запевнив, що Франція може розраховувати на лояльність ЄС у питанні одного з найцінніших експортних продуктів.

G7

G7

Читайте також: «Голова Європейської Ради Дональд Туск відвідає Україну»

Однак голова Європейської ради попередив, що «останнє, що потрібно (ЄС)», — це конфлікт із «найкращим союзником, США». Перш ніж вилетіти на саміт у п’ятницю, президент Трамп погрожував митом на французькі вина. Це має бути відповіддю на пропозицію про введення цифрового податку у Франції для американських технологічних компаній (так званий податок GAFA — скорочення для Google, Amazon, Facebook, Apple).

Туск у суботу в Біарріці попередив, що якщо Трамп використає митницю як політичний інструмент, то це може загрожувати всьому світові. «Торговельні війни ведуть до рецесії, тоді як торгові угоди відроджують економіку», — додав він.

На прес-конференції глава Європейської ради також оголосив, що в неділю в кулуарах саміту він зустрінеться з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном для переговорів щодо Brexit. Туск наголосив, що ЄС завжди був готовий співпрацювати з Великою Британією і не співпрацюватиме з британською стороною лише у випадку настання Brexit без угоди.

Прапори країн ЄС

Прапори країн ЄС

Серед загроз, про які поговорять лідери, глава Європейської Ради згадав торговельні війни, кліматичні зміни та технологічні виклики. Дуже швидкий розвиток технологій ускладнює їх контроль.

Читайте також: «У 2009 році Путін пропонував Туску взяти участь в поділі України»

Саміт у Біарріці триватиме з 24-го по 26 серпня. У ньому візьмуть участь лідери США, Франції, Великої Британії, Німеччини, Японії, Італії та Канади, а також ЄС. Лідери мають обговорити проблеми в галузі економіки, зовнішньої політики та охорони навколишнього середовища, а темою саміту буде боротьба з нерівністю. Обговорення стосуватимуться, серед іншого, відносини з Іраном, Росією та Північною Кореєю.

 

Be the first to comment on "Туск: Краще запросити на саміт G7 Україну, як гостя, ніж Росію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**