Туреччина погрожує розірвати дипломатичні стосунки з Ізраїлем

Східний ЄрусалимСхідний Єрусалим

«Визнання Вашингтоном Єрусалиму як столиці Ізраїлю може призвести до розриву дипломатичних відносин із ним з боку Туреччину», — сказав турецький президент Реджеп Таїп Ердоган.

Читайте також: «Євреї емігрують з Франції в Ізраїль»

Ердоган відповів на неофіційну інформацію про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю та понесення туди американського посольства. Про це поінформував Wall Street Journal. Переміщення посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму стало однією з обіцянок Трампа.

«Пане Трамп, Єрусалим є червоною лінією для мусульман», — сказав Ердоган у турецькому парламенті, звернувшись до президента США Дональда Трампа.

«Ми будемо рішуче боротися аж до самого кінця. І це може призвести до розриву наших дипломатичних відносин з Ізраїлем», — попередив турецький президент на зустрічі з парламентським клубом правлячої консервативно-ісламської Партії Справедливості та Розвитку.

Міжнародне співтовариство не визнає Єрусалим столицею Ізраїлю, тому близько 90 посольств іноземних держав перебувають у Тель-Авіві. Ізраїль керує Єрусалимом з 1967 року, коли протягом шестиденної війни він захопив східну частину міста. У Єрусалимі є багато будівель уряду Ізраїлю, включаючи парламент та вищий суд.

Палестина на мапі Близького Сходу

Палестина на мапі Близького Сходу

Читайте також: «У Порошенка болить серце за Ізраїль»

Відповідно до Закону, підписаного президентом Біллом Клінтоном у 1995 році, влада США зобов’язана перенести американське посольство в Єрусалим. Президент може відкласти цей процес з міркувань національної безпеки. Рішення у даному питанні приймається кожні шість місяців.

Через побоювання, що це поставить під загрозу мирний процес на Близькому Сході, наступні президенти підписали положення про тимчасове відтермінування виконання Закону. У червні Трамп також відклав рішення, проте Білий дім зазначив, що президент все ще збирається перенести дипломатичну установу.

Від цього кроку Трампа відраджує президент Франції Еммануель Макрон. «Питання про статус Єрусалиму має бути вирішене в рамках мирних переговорів між ізраїльтянами і палестинцями, а кінцевою метою цих переговорів має стати створення двох держав, які б не несли загрозу миру і безпеці — зі спільною столицею в Єрусалимі», — сказав Макрон в телефонному інтерв’ю.

Читайте також: «Ізраїль перешкоджає створенню палестинської держави»

Ізраїль блокує створення незалежної Палестини Posted By: admin 01/07/2016

Ізраїль блокує створення незалежної Палестини
Posted By: admin 01/07/2016

Be the first to comment on "Туреччина погрожує розірвати дипломатичні стосунки з Ізраїлем"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**