Трамп розкритикував ООН за бюрократію та погане керівництво

Дональд ТрампДональд Трамп

У своєму першому виступі в ООН Президент США Дональд Трамп розкритикував цю організацію за «бюрократію та погане управління» і закликав провести реформу, яка допоможе їй «розкрити свій потенціал».

Читайте також: «Перспективи стосунків США та Китаю за президентства Трампа»

ООН «не розкрила свого потенціалу через бюрократію і погане управління», — сказав Трамп в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку на зустрічі в справах реформи ООН, яка була організована Сполученими Штатами за участю Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерреша.

З 2000 року бюджет ООН збільшився на 140%, а кількість співробітників — вдвічі, в той час як «результати не відповідають витратам», — сказав він.

За словами посла США в ООН Ніккі Хейлі, 128 з 192 держав-членів підписали підготовану  Сполученими Штатами політичну декларацію з 10 пунктів на підтримку реформаторських зусиль Гутерреша. У декларації йдеться, зокрема, про «більшу прозорість та відповідальність за кошти, що витрачаються». «Зміни дуже потрібні», — підкреслила Хейлі.

Антоніо Гутерреш

Антоніо Гутерреш

Читайте також: «Трамп звернувся до Кремля із закликом відносно України»

Глава ООН запевнив Трампа в тому, що прагне запроваджувати зміни і подякував Президентові США за підтримку. «Оптимальне співвідношення коштів та результатів під час досягнення спільних цілей є колективною метою, і ООН повинна стати більш «гнучкою, ефективною і дієвою», — підкреслив він.

Трамп також зазначив, що жодна держава-член не може бути примушена сплачувати непропорційно високу частку витрат на утримання ООН. Як зазначає агентство DPA, США, безумовно, є найбільш щедрим платником коштів для 16 місій з підтримки миру в світі та внесків до регулярного бюджету Організації Об’єднаних Націй.

Поточна 72-та щорічна Генеральна Асамблея ООН в Нью-Йорку розпочалася 12 вересня і триватиме до 25 вересня.

Читайте також: «Чого прагнуть ліві рухи в США?»

Ніккі Хейлі

Ніккі Хейлі

 

Be the first to comment on "Трамп розкритикував ООН за бюрократію та погане керівництво"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**