Трамп розглядає можливість озброєння України

Українські військовіУкраїнські військові

Білий дім розглядає озброєння української армії, яка бореться з російсько-терористичними військами, як вид захисту від подальшого їх просування вглиб країни. Курт Волкер, новий спеціальний представник Держдепартаменту США з вирішення конфлікту в Україні, запевнив, що цей крок не змінить балансу сил в регіоні, але Кремль вже закликав Вашингтон не ухвалювати такого рішення.

Читайте також: «США — геополітичний лідер однополярного світу»

Під час своєї першої поїздки в Україну від часу вступу на свою посаду (7 липня) Волкер розповів, що адміністрація Трампа розглядає можливість «постачання оборонного озброєння українським збройним силам». Ця заява здивувала багатьох, враховуючи, наскільки несхильною була нова американська адміністрація до будь-яких дій, які могли б розглядатися як покарання для Кремля за його агресивну політику.

Волкер відкинув аргумент, що такий крок може розглядатися як провокація проти Росії або може спонукати Україну «піти в наступ» та назвав такі страхи «помилковими». Волкер, колишній посол США в НАТО, також згадав про величезну військову присутність росіян на «спірній території» (окуповані райони Донбасу, – Глобал Аналітик), де «танків більше, ніж їх є в Західній Європі».

«Росіяни знають, що вони дуже, дуже сильні… і українці знають, що росіяни дуже, дуже сильні», — заявив Волкер в ефірі Radio Free Europe.

На питання про можливість відправки озброєнь до України прес-секретар Міністерства оборони США сказав VICE News, що «Сполучені Штати ніколи не виключали можливості надання оборонного озброєння».

Тим часом Кремль застеріг Волкера та його колег, що «будь-які кроки з постачання озброєння українським військам зроблять політичне вирішення цього конфлікту менш імовірним», незважаючи на той факт, що РФ де-факто є учасником конфлікту. «Ми неодноразово говорили, що будь-які дії, які можуть посилити напруженість на лінії роз’єднання, і взагалі спровокувати незручну ситуацію, лише ще більше віддалять нас від врегулювання цієї внутрішньоукраїнської проблеми», — заявив у вівторок прес-секретар Кремля Дмітрій Пєсков.

Відправлення оборонного озброєння в Україну дозволить скоротити число жертв у регіоні

Відправлення оборонного озброєння в Україну дозволить скоротити число жертв у регіоні

На початку цього тижня Волкер заявив, що ситуацію в Україні краще буде назвати «гарячою війною», а не «замороженим конфліктом». На даний час на Донбасі діє «хлібне перемир’я», яке постійно порушується. Наприклад, минулого тижня бої ще більше посилилися, в результаті чого загинуло вісім українських солдатів.

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

За оцінками ООН, на сьогоднішній день на Донбасі було вбито понад 10 000 людей, 1,6 млн стали переміщеними особами. США вже надає підтримку українським військовим у форматі військового навчання та різноманітної допомоги. Натомість американські військові отримують розвіддані про те, що собою являє війна з сучасною російською армією.

Волкер стверджує, що відправлення оборонного озброєння в Україну дозволить скоротити число жертв у регіоні. Цю думку підтримує Кейр Джайлс, асистент програми «Росія та Євразія» в лондонському аналітичному центрі Chatham House, який вважає, що даний крок «справить на конфлікт охолоджувальний ефект як безпосередньо, так і опосередковано».

«Це не впливатиме на посилення Росії, — заявив Джайлс на VICE News, — оскільки вона робить це в будь-який потрібній їй час: піднімає та опускає воєнний тиск на Україну, як перемикач, що відповідає її власній оцінці політичної ситуації».

Джайлс каже, що діяльність Волкера оцінюється більшістю аналітиків як позитивний чинник, оскільки він «дуже досвідчений, знає проблеми Росії і нічим не зобов’язаний їй» та є «незалежним і реалістичним голосом».

Дональд Трамп

Дональд Трамп

З огляду на обережну позицію, якої дотримується Білий дім стосовно воєнної агресії Москви проти України, залишається незрозумілим, які є шанси у Волкера переконати американську адміністрацію забезпечити українську армію оборонним озброєнням.

«Справа тепер полягає в тому, наскільки довго Волкер може дотримуватися цієї реалістичної оцінки ситуації в Україні та чи буде вона підтримана демократами», — застеріг Джайлс.

Читайте також: «Конгрес США вирішив втерти носа ВРУ»

 

Be the first to comment on "Трамп розглядає можливість озброєння України"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**