Трамп обіцяє сучасну зброю для Південної Кореї та Японії

Дональд Трамп та  Мун Чже ИнДональд Трамп та Мун Чже Ин

Президент США Дональд Трамп написав на Twitter, що дозволить Південній Кореї та Японії закуповувати більшу кількість американської сучасної військової техніки у відповідь на зростання загрози з боку Північної Кореї.

Читайте також: «США за необхідності можуть вдатися до військових дій проти КНДР»

Режим в Пхеньяні оголосив у неділю, що випробування північнокорейської водневої бомби, призначеної для монтажу на міжконтинентальних балістичних ракетах завершилися «цілком успішно».

У відповідь Білий дім оголосив у понеділок, що Президент США Дональд Трамп і Президент Південної Кореї Мун Чже Ин планують «збільшити тиск на Північну Корею, використовуючи усі доступні їм засоби».

У заяві Білого дому зазначено, що Президент Трамп дав свою так звану «попередню згоду» на закупівлю Південною Кореєю американської військової техніки вартістю у мільярди доларів». «Попередня згода» вплине на зменшення часу, необхідного для виконання формальностей у Державному департаменті та Агентстві з питань співробітництва в галузі безпеки США, пов’язаних із закупівлею озброєння.

У Південній Кореї вже розгорнуто американську систему THAAD, яка призначена для знищення балістичних ракет на їх кінцевому (термінальному) етапі польоту. Японія та Південна Корея також замовили в США багатоцільові винищувачі F-35.

Кім Чен Ин серед вірного народу

Кім Чен Ин серед вірного народу

У липні міністр оборони Південної Кореї Сон Йон Му повідомив, що він обговорюватиме з американським командуванням тимчасове розміщення додаткових ракетних пускових установок в рамках американської системи THAAD.

Читайте також: «Чи атакує Трамп Північну Корею?»

Наприкінці серпня Міністерство оборони Японії заявило, що в наступному фінансовому році планує збільшити свій оборонний бюджет. Новий проект бюджету включає, серед іншого, витрати на 6 винищувачів F-35, важкодоступних для радарів.

КНДР має четверту за величиною армію у світі (налічує близько мільйона солдатів). Більшу армію мають лише Індія, США та Китай. У свою чергу Південь може виставити армію в 495 тис. солдатів.

Північ також має перевагу в артилерії — 32 000 гармат проти 11 000 у Півдня. КНДР має майже втричі більше підводних човнів (70 проти 23 південнокорейських) та танків (4060 проти 2400 у Півдня).

Південь має невелику перевагу в бойових літаках (556 проти 545 північнокорейських), значну перевагу в бойових кораблях (23 проти 3) та гвинтокрилах (602 проти 286). Південна Корея також має більше бронетранспортерів (3600 проти 2500). Проте Північ, ймовірно, володіє хімічною зброєю.

Північнокорейський пропагандистський плакат

Північнокорейський пропагандистський плакат

Однак якість північнокорейського озброєння є невисокою. Найсучаснішими північнокорейськими літаками є МіГ-29, яких Пхеньян має близько 40. Проте у військово-повітряних силах КНДР є літаки, які розроблялися у 50-х і навіть 40-х роках (наприклад, Іл-28). Авіація Південної Кореї набагато сучасніша — 150 винищувачів F-16. Крім того, північнокорейські підводні човни переважно вже застаріли.

Читайте також: «Трамп: Є ймовірність дуже серйозного конфлікту з КНДР»

Be the first to comment on "Трамп обіцяє сучасну зброю для Південної Кореї та Японії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**