Тисячі французів протестують проти реформ Макрона

Демонстрація проти МакронаДемонстрація проти Макрона

Десятки тисяч протестувальників вийшли у Франції на демонстрацію проти економічних реформ президента Еммануеля Макрон.

Читайте також: «На виборах президента Франції Макрон набрав понад 65% голосів»

Цей марш став неприємним випробуванням для французького лідера, який ще до виборів пообіцяв надати динаміки млявій економіці країни, проте не пояснив в який саме спосіб. А організаторам протестів вдалося показати, що вони можуть мобілізовувати величезні натовпи людей.

Найбільша французька профспілка CGT влаштувала близько 4 тис. страйків та 180 протестних акцій. До протестів проти запропонованої реформи трудового законодавства готові долучитися залізничні працівники, студенти та державні службовці.

«Схоже, що перший мітинг був успішним», — заявив глава CGT Філіп Мартінес після масового заходу в Парижі.

За його словами, на запрошення профспілки в протестній акції взяли участь 100 тис. людей. Проте, за даними поліції, кількість демонстрантів була нижчою.

Тисячі французів зібралися на знак протесту не тільки в Парижі, але також у Ніцці, Марселі, Сен-Назері, Тулузі та Кані.

Еммануель Макрон

Еммануель Макрон

Е. Макрон обіцяє реформувати ринок праці та стимулювати розвиток підприємництва в країні з рівнем безробіття 9,5%, тобто вищим, ніж середній показник у зоні євро. Метою своїх реформ Макрон проголосив залучення коштів місцевих та іноземних інвесторів, які зараз скаржаться на «суворе трудове законодавства» та впливові профспілки з широкими повноваженнями.

Читайте також: «Макрон і Меркель заявили, що перезапускатимуть Євросоюз»

Президент обіцяє, що «запропоновані заходи зроблять французьке законодавство про працю більш гнучким та скоротять витрати роботодавців».

На минулому тижні 39-річний Макрон роздратував своїх опонентів, назвавши критиків зусиль його уряду «ледарями» та «циніками».

За словами Бруно Каутрезо з Французького інституту політичних досліджень колишній банкір своїми словами «долив олії у вогонь».

«Після коментарів про «ледарів» зараз є всі складові, які підсилюють ситуацію», — сказав він.

Цим коментарем також скористалися і протестувальники. Слово «ледарі» було присутнє на багатьох плакатах, а деякі демонстранти кричали: «Макрон, начувайся, ледарі вийшли на вулиці!».

Тисячі французів зібралися на знак протесту не тільки в Парижі, але також у Ніцці, Марселі, Сен-Назері, Тулузі та Кані

Тисячі французів зібралися на знак протесту не тільки в Парижі, але також у Ніцці, Марселі, Сен-Назері, Тулузі та Кані

«Я думаю, що він спонукав багатьох людей сьогодні вийти на вулиці», — сказав один з учасників протесту в Парижі, який тримав плакат зі словами «Іди і подивися, як працюють ледарі».

Читайте також: «Макрон робить вигляд, що він уже не ліберал»

Проте Макрон може використати розбіжності у таборі критиків реформ. Деякі з них налаштовані запобігти цим реформам, а інші схильні до пошуку компромісу та переговорів.

Be the first to comment on "Тисячі французів протестують проти реформ Макрона"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**