Телескоп Hubble зафіксував на Юпітері потужний антициклон

ЮпітерЮпітер

На новій фотографії Юпітера можна побачити Велику Червону пляму та хмари дуже інтенсивних кольорів, які були помічені останніми роками. Дане фото підтверджує, що Велика Червона пляма увесь час скорочується. Причина цього ще не відома вченим.

Читайте також: «У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК» 

Команда космічного телескопу підготувала для любителів астрономії нові фото Юпітера, які привертають увагу серед іншого насиченими кольорами хмар, що рухаються до Великої Червоної плями. Цей потужний антициклон обертається між двома смугами хмар, що розходяться в протилежних напрямках.

Фото підтверджує попередні спостереження, що шторм, який триває принаймні 150 років, все ще скорочується. Причина цього невідома, але вчені сподіваються розгадати цю загадку, в тому числі завдяки наступним спостереженням за допомогою телескопа Hubble.

Телескоп Hubble у космосі

Телескоп Hubble у космосі

Читайте також: «Прем’єр Індії: До 2022 року ми запустимо людину в космос» 

На Юпітері також трапляються набагато менші бурі, схожі на білі або коричневі овали, котрі можуть тривати лише кілька годин, а то й сотні років. На південь від Великої Червоної плями можна побачити, наприклад, черв’яковий поздовжній циклон — шторм, що обертається у зворотному напрямку, ніж відома пляма. По його боках, у свою чергу, видно два білих антициклони.

На зображенні також можна побачити чіткі окремі характерні смуги хмар. Вони складаються з газів, що рухаються в протилежних напрямках. Ці смуги утворюються в результаті відмінностей у висоті та товщині аміачних хмар. Більш світлі піднімаються вище і є товщими. В їх поділі ключову роль відіграють сильні вітри, що досягають 650 км/год.

Побудова Hubble

Побудова Hubble

Читайте також: «Телескоп у Канаді зареєстрував таємничий сигнал, надісланий з глибокого космосу» 

Фото було створено в рамках програми Outer Planet Atmospheres Legacy (OPAL), розпочатої в 2014 році. Ця ініціатива дозволяє використовувати телескоп для спостереження за планетами Сонячної системи. У результаті вчені отримують доступ до мап, які дозволяють їм краще зрозуміти атмосферу газоподібних гігантів, а отже функціонування атмосфери Землі та позасонячних планет.

 

 

 

Be the first to comment on "Телескоп Hubble зафіксував на Юпітері потужний антициклон"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**