Телескоп у Канаді зареєстрував таємничий сигнал, надісланий з глибокого космосу

Телескоп CHIMEТелескоп CHIME

Короткий радіосигнал, відправлений з невідомого джерела у космосі, був одержаний найсучаснішим телескопом CHIME в Канаді.

Читайте також: «Новий оптичний пристрій дозволить досліджувати темну матерію Всесвіту»

Сигнал, відомий як «Fast Radio Burst» (FRB) (Швидке радіовипромінювання), тривав всього лише кілька мілісекунд, пише «Daily Mail».

Дослідники стверджують, що це перший радіосигнал, отриманий з космосу, який має частоту нижче 700 Мгц. Це найнижча частота FRB, яка коли-небудь була записана. Вчені вважають, що джерело сигналу, який був названий «FRB 180725A», було надзвичайно потужним.

FRB-сигнали є надзвичайно рідкісними, вперше вони були виявлені в 2007 році, і відтоді було зареєстровано лише два десятки  подібних випадків.

Фахівці досліджують, що може викликати FRB. Серед можливих пояснень: вибух чорних дір та розвинені позаземні цивілізації.

«Daily Mail»

«Daily Mail»

Читайте також: «Астрономи сфотографували народження планети»

Крістофер Конселічі, професор астрофізики Ноттінгемського університету, розповів «MailOnline», що це відкриття може допомогти прокласти шлях для кращого розуміння того, що викликає FRB. «Ми не знаємо їх походження, вони можуть бути викликані низкою чинників, — сказав він. — Той факт, що була виявлена найнижча частота FRB, дає надію, що ми зможемо більше зрозуміти, звідки надходять такі радіосигнали, і що їх викликає. Вони можуть бути викликані вибухами зірок, надновими зірками, такими як пульсари, магнетари, нейтронні зірки або масивні чорні діри в центрі далеких галактик. Це також може бути навіть інший фізичний механізм, який ми ще не розуміємо».

Професор Конселічі вважає, що FBR-сигнали, ймовірно, досягають Землі тисячі разів на день, однак дотепер людські знаряддя не могли їх виявити. Він сказав, що високочутливі інструменти CHIME зробили можливим це відкриття, і короткі сплески радіохвиль стануть помітнішими, коли покращиться технологія.

На думку дослідників, будь-що, що виникає в надрах космосу, є надзвичайно потужним. Дослідження FRB все ще перебуває на початковій стадії, бо перші сигнали були виявлені менше десяти років тому.

«MailOnline»

«MailOnline»

«FRB-сигнали надзвичайно яскраві з урахуванням їх короткої тривалості та проходження на великих відстанях, і ми не виявили їхнього можливого природного джерела», — пояснює Аві Лоєб з Гарвардсько-Смітсонівського центру досліджень астрофізики.

Таємничість FRB-сигналів зумовлена тим, що вчені ще не можуть точно визначити, що здатне спричиняти такі короткі і різкі вибухи радіохвиль.

Читайте також: «Згідно з новими даними, Юпітер має на 12 супутників більше, ніж вважалося дотепер»

Патрік Бойл, з університету Макгілла додає: «Це фундаментальна частина фізики, яку ми не розуміємо, і це глибока таємниця. Її відкриття дасть нам краще розуміння того, як виник Всесвіт і що його чекає попереду».

1 Comment on "Телескоп у Канаді зареєстрував таємничий сигнал, надісланий з глибокого космосу"

  1. Може це Путін наступає? Га?

Leave a comment

Your email address will not be published.

**