Творець проекту Mars One: Колись ми переберемося до Венери або Юпітера

МарсМарс

Голландський підприємець Баз Лансдорп впевнений, що колонізацію космосу треба починатися з Марса. Він сподівається, що це станеться в 2031 році. Його плани, однак, йдуть набагато далі. Він мріє, що одного разу люди житимуть на повітряних кулях, плаваючих у тонкій атмосфері Венери або на базах на супутниках Юпітера, — пише Independent.

Читайте також: «NASA: існування рідкої води на Марсі доведено»

Баз Лансдорп переконаний, що його план направити людей в односторонню поїздку на Марс буде реалізований протягом тринадцяти років. Чому в один бік? Це довга і складна мандрівка. Можливо, не буде можливості залишити Марс і повернутися на Землю.

Наукове співтовариство не вірить, що команда, яку створив підприємець, зможе впоратися з таким складним проектом. Проте Лансдорп впевнений у своїй правоті.

Якщо все буде добре, екіпаж з чотирьох осіб вирушить у шестимісячну міжпланетну подорож. Це біля 56 мільйонів кілометрів. На борту корабля почнуться справжні випробування. Скудне харчування, складні умови. Потім Червона планета з її гігантськими піщаними бурями.

Баз Лансдорп

Баз Лансдорп

Читайте також: «Елон Маск збирається відправити на Марс автомобіль»

Вода буде проблемою. Астронавтам доведеться відмовитися від душу щонайменше на два роки. Вони будуть вирощувати власну їжу і не зможуть залишити своє поселення самостійно. «Звідти не буде втечі. Це найбільша проблема, — каже голландець. — Перший екіпаж буде мати найважче завдання. Вони будуть покладатися на себе, а комфорт їхнього життя буде на дуже низькому рівні — додає він. — Брак води це ніщо, порівняно з тим, що буде робитися з їхньою психікою».

Лансдорпа запитали, чи візьме він участь у місії, на що той відповів, що не має жодної кваліфікації, яка була б корисною на Марсі. «Я занадто наполегливий і нетерплячий. У мене є діти, я хочу бачити, як вони ростуть. Але, може бути, що одного дня вони полетять зі мною». Він додає, що коли він ще не мав дітей, у нього не було ніяких сумнівів і він хотів полетіти на Марс.

Клар Ведон, яка перебуває в останньому списку кандидатів, підкреслює, що «це найбільший виклик, про який вона могла мріяти». «Роздуми про це зроджують в мене багато емоцій. Тривога разом зі збудженням», — зізнається він.

Марсіанські гори

Марсіанські гори

Читайте також: «У США проводяться випробування компактного ядерного реактора для потреб майбутніх колоністів на Марсі»

«Це не остаточна мета. Дослідники мріють про міста, які літаютимуть в атмосфері Венери, про супутники Юпітера і астероїди», — каже Ленсдорп. Він підкреслює, що заселення нових теренів є в людській природі. «Марс є найменш складним варіантом для людства», — каже він Independent.

3 Comments on "Творець проекту Mars One: Колись ми переберемося до Венери або Юпітера"

 1. Олег КРАВЧЕНКО | 24/01/2018 at 13:21 | Ответить

  КОЛИ ХТОСЬ БАЗІКАЄ ПРО ПЕРЕСЕЛЕННЯ ЛЮДСТВА НА ІНШІ ПЛАНЕТИ, МЕНІ СПОЧАТКУ БУЛО СМІШНО. А КОЛИ ГОВОРЯТЬ ПРО «РЕАЛЬНІ» ПРОЕКТИ ПОСЕЛЕННЯ НА МАРСІ, МЕНІ ВЖЕ ГИДКО! Є фантастика наукова, а є піжонська, снобістська, яка грунтується виключно на тому, щоб когось вразити «сміливістю думки». Летіти від поганих кліматичних умов на Землі туди, де вони (умови) в мільйон разів гірші, це не просто дурня, а крута дурня! Ніяких поселень на Марсі не буде. Навіть, якщо купка психів досягне Марса, на тому все й скінчиться. Ми вже були свідками безглуздих проектів «повернем реки вспять». Ми вже чули «не ждать милости от природы, взять их у неё — наша задача!». А природа сміється над нами, насилаючи гігантські урагани, торнадо і самуми, струшуючи супер-землетрусами і супер-вулканами, випалюючи засухами та пожежами, заливаючи зливами та повенями. Цивілізаційні потуги діють за принципом антибіотиків: одне — лікують, інше — калічать. Ми вже практично знищили океани, які перетворилися на бульйон із води та перетертих клаптиків поліетилену. Ми запаскудили атмосферу, внаслідок чого настає глобальне потепління, глобальна зміна клімату, знищення Гольфстріму, танення льодовиків. Ми забруднили космос, внаслідок чого скоро не зможемо запускати навіть штучні супутники, не те, що пілотовані кораблі. Замість того, щоб зупинити нищення планети, на якій ми так насвинячили, ми щось там белькочимо про переселення на Марс або на невідому планету в сузір»ї Альфа Центавра! Досить ідіотизму! Нічого кращого, ніж життя на Землі, у Всесвіті ми не знайдемо. Земля нас породила, Земля й поховає.

 2. Олександр | 24/01/2018 at 23:48 | Ответить

  Дійсно, а для чого поселення, колонії на Марсі та інших планетах? Наведіть спочатку елементарний порядок на Землі. Мова може іти тільки про наукову експедицію на Марс за умови повернення екіпажу на Землю живим і здоровим. Для експедиції на Марс поки не вирішено дві технічні проблеми. Це старт корабля з поверхні Марсу з виходом на орбіту, і захист екіпажу від високоенергетичної галактичної радіації (Землю захищає її магнітне поле).

 3. Серж Херсон | 21/07/2018 at 13:22 | Ответить

  Человечество похоже на вирус или паразитов, которые медленно уничтожают организм хозяина, постепенно истощая его и пропитывая токсинами, а также ищут новых носителей чтоб создать в них колонию и выпотрошить из него всё до последнего, и в новых устремлениях оставить больной умирающий организм.
  Соглашусь с предыдущими постами, мне кажется людям еще рано думать о колонизации космоса, нужно для начала поменять отношение к своей планете- своему дому, научится любить его и его обитателей, а не тонуть в самолюбовании и в собственных отходах.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**