Таємнича катастрофа: загинула еліта російського морського флоту

Підводний човенПідводний човен

У той час, коли у російських кінотеатрах показують фільм «Курськ» про катастрофу, що сталася 19 років тому, на початку правління Путіна, флот РФ втратив кілька десятків своїх найкращих офіцерів.

Читайте також: «Путін знову погрожує Швеції за її можливий вступ до НАТО» 

14 офіцерів загинули на борту підводного атомного об’єкта АС-12, призначеного для виконання спеціальних завдань.

«Екіпаж складався з гідронавтів. Це еліта нашого флоту, як космонавти у військово-повітряних силах», — розповідає один з московських експертів.

Причиною катастрофи, що сталася в ніч на 1 липня, була, очевидно, пожежа на борту підводного об’єкта, який перебував під водою.

Корабель, на борту якого загинув екіпаж, офіційно відомий як «підводна атомна станція АС-12» (неофіційно званий «Лошарік») — це щось середнє між підводним човном і батискафом. Він настільки засекречений, що невідомі навіть його основні дані.

Однак відомо, що «Лошарік» не може плавати самостійно — він прикріплений до дна базового корабля.

Сєвєроморськ

Сєвєроморськ

AС-12 використовується для дуже великих глибин — до 6000 метрів. Але було офіційно підтверджено лише його занурення на 2000-3000 метрів в Арктиці в 2012 році. Тоді він збирав зразки ґрунту з дна, які повинні були підтвердити російські територіальні претензії до цієї частини циркумполярних зон. Проте після того рейсу він був ремонтований протягом п’яти років.

Читайте також: «Європарламент вимагає від Путіна вивести Чорноморський флот з Криму»

Екіпаж судна належить до секретної військової частини, розташованої в Петергофі під Санкт-Петербургом. Вона була заснована в 1970-х роках і безпосередньо підпорядковується Міністерству оборони, а не командуванню флотом. Її членів набираються з найкращих морських офіцерів, які мають досвід командування військово-морськими підрозділами або брали участь в бойових діях. Вони становлять еліту флоту — 27 офіцерів. Їх неформальний вплив у флоті величезний.

За офіційними даними, корабель виплив на поверхню і знаходиться в базі Північного флоту в Сєвєроморську. Але невідомо, що сталося з ядерним реактором. Норвезькі власті повідомили, що не було виявлено слідів радіоактивного витоку. «Весь день без інформації про атомний корабель і очікування інформації з Норвегії про рівень радіації повинні викликати тремтіння у всіх, хто пам’ятає про Чорнобильську катастрофу», — пише The Bell.

«Лошарік»

«Лошарік»

Офіційно AС-12 брав участь у дослідженнях морського дна, а також може брати участь у рятувальних операціях. Проте експерти США і НАТО стверджують, що такі кораблі можуть використовуватися для знищення підводних кабелів зв’язку між Європою та Америкою. «Лошарік» здатний висувати колеса і рухатися за їх допомогою по морському дні, що робить його майже невидимим і дуже небезпечним.

Читайте також: «Китайський флот приєднається до масштабних військових навчань, організованих США»

«Нинішня катастрофа незрівнянна з «Курськом». Тоді намагалися врятувати ще живих моряків і дотепер тривають суперечки, чи треба було звертатися по допомогу до інших держав. Зараз ми про все дізналися вже після факту. У 2000 році емоції огорнули усе суспільство, а тепер тільки військових, ветеранів, групи фахівців», — пояснює московський політолог Алєксандр Макаркін.

 

 

Be the first to comment on "Таємнича катастрофа: загинула еліта російського морського флоту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**