Сьогодні в Росії почнеться закритий суд над Сенцовим

83_main

У четвер, 9 липня, в Ростові-на-Дону військовий суд почне розглядати справу українського режисера Сенцова.

«Засідання розпочнеться о 10:00 мск. Воно пройде в закритому режимі», — розповіла прес-секретар суду Альона Катькало.

Нагадаємо, 11 травня 2014 співробітники російських силових органів затримали Олега Сенцова в Криму за звинуваченням у нібито підготовці терактів на півострові. 19 травня того ж року з’явилася інформація про те, що він переведений в московське СІЗО.

10 липня 2014 року Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що до Сенцова не пустили українського консула, оскільки в РФ його вважають громадянином Росії. Російське громадянство було присвоєно кримчанам автоматично, на відмову від нього був даний лише місяць. Український режисер в цей час вже перебував у СІЗО і фізично не міг цього зробити. Таким чином, російське громадянство він отримав фактично примусово.

Також повідомлялося, що Європейська кіноакадемія звернулася до Владіміра Путіна з закликом прояснити ситуацію з затриманням кінорежисера. Підписи під зверненням поставили біля 20 діячів культури і мистецтва, серед них Аугустін і Педро Альмодовари, Анджей Вайда, Вім Вендерс, Кшиштоф Зануссі, Даніель Ольбрихський.

Влада України неодноразово вимагали звільнити Сенцова.

Be the first to comment on "Сьогодні в Росії почнеться закритий суд над Сенцовим"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**