США та Велика Британія звинувачують Росію у глобальних атаках на інфраструктуру Інтернету

КібератакаКібератака

Сполучені Штати та Велика Британія повідомили про глобальні російські кібератаки на пристрої та мережі, які контролюють інтернет-трафік, що може вплинути на мільйони комп’ютерів. Загальне попередження стосується маршрутизаторів, мережевих комутаторів та файєрволів, пише Тім Старк з POLITICO.

Читайте також: «Трамп: Є ймовірність дуже серйозного конфлікту з КНДР»

Атаки на «пристрої мережевої інфраструктури» мають на меті одержання доступу до критично важливих урядових систем та інших об’єктів ключової архітектури, сказав Роб Джойс, координатор зі справ кібербезпеки Білого дому в інтерв’ю ЗМІ. «Це потужна зброя в руках ворога», — додав він.

Американські та британські офіційні особи повідомили журналістам, що такі дії можуть використовуватися з метою шпигунства або крадіжки інтелектуальної власності, а також для підготовки руйнівних атак в разі ескалації міжнародної напруженості. Проте вони не знають, наскільки ефективними можуть були такі атаки.

Кібероперації стають інструментом впливу на політичні процеси в інших країнах

Кібероперації стають інструментом впливу на політичні процеси в інших країнах

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

«Коли ви контролюєте маршрутизатор, то керуєте трафіком, який проходить через нього», — говорить Жанетт Манфре, директорка з кібербезпеки Міністерства внутрішньої безпеки США.

«Цей загальний сигнал тривоги є важливою подією в трансатлантичній боротьбі проти російської агресії в кіберпросторі», — заявив Кіран Мартін, глава британського Національного центру з кібернетичної безпеки.

Він також заявив, що британська влада відстежує шкідливу діяльність приблизно рік, але методи, що лежать в основі атак, вимагають тривалого дослідженнях.

NotPetya

NotPetya

Читайте також: «Білий дім звинуватив Росію у масованій кібератаці на Україну»

У лютому цього року Сполучені Штати та Велика Британія звинуватили Росію у підготовці минулорічної кібератаки NotPetya, яка, зокрема, паралізувала критичну інфраструктуру в Україні та знищила дані із сотень комп’ютерів, що використовуються в енергетичних компаніях та банках по всьому світові.

Be the first to comment on "США та Велика Британія звинувачують Росію у глобальних атаках на інфраструктуру Інтернету"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**